Wpis z mikrobloga

mbank, santander, citi handlowy. Nawet pisowskie pekao (oni też przepowiadają znaczne spowolnienie mitycznej "dezinflacji" w przyszłym roku).

Coraz więcej banków widzi #drugafalainflacji

Póki co wszystko wskazuje na to, że miałem rację i przed nami długa #stagflacja

Dobrze już było - wydawajcie pieniądze póki są cokolwiek warte, bo politycy już wybrali kierunek ========> cała naprzód na pieniądz bez wartości, gospodarkę niedoboru i lokowanie kapitału w fizycznych produktach.

https://twitter.com/Cysiox/status/1708027088853201233

#nieruchomosci #inflacja #bekazpisu #gielda
haha123 - mbank, santander, citi handlowy. Nawet pisowskie pekao (oni też przepowiada...

źródło: 0431b1d977f731f2799c66a0a9aaf5139b9a33c3c77fa1d0d2872e587ef71849

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
wydawajcie pieniądze póki są cokolwiek warte


@haha123: Wszystko ok oprócz tego. To jest właśnie bez sensu i powoduje wzrost cen. Dolar stoi po 4,4, co oznacza, że możesz żetony zamienić na dolara i kupić w kraju, gdzie inflacja jest 3,6%. Euro też wysoko, ale jeszcze nie dramatycznie i ten sam manewr można wykonać kupując u Niemca.

No tak staram się to przełożyć z ekonomicznego na Chłopski Rozum XD

Jak zacznie się
  • Odpowiedz
@haha123: Póki co wszystko wskazuje na to, że miałem rację i przed nami długa #stagflacja

Racji jeszcze nie masz bo jak narazie widzę od górki w marcu zjazd CPI średnio 1,7 punkta / miesiąc. Więc krzycz, że miałeś rację, jak rzeczywiście będziesz ja miał Nostradamusie.
  • Odpowiedz
narazie widzę od górki w marcu zjazd CPI średnio 1,7 punkta


@Aeiou1234: Tyle widzisz, bo tyle potrafisz zobaczyć XD Inflacja bez manipulacji Orlenu i rządu z cenami energii wynosiłaby obecnie ponad 10%.
  • Odpowiedz