Wpis z mikrobloga

W Sudanie wymordowano mieszkańców 27 miejscowości. Śmierć poniosły tysiące:, ciała zabitych rodzin rozkładają się pod gołym niebem, a na zdjęciach satelitarnych widać masowe groby. Są też dowody na wykorzystywanie do walki (i zabijanie) dzieci-żołnierzy.

Niektórzy już teraz nazywają to ludobójstwem.

20 lat temu w wyniku ludobójstwa w Darfurze zginęło ponad 300 tysięcy osób.

(Avaaz)

Homo na pewno sapiens?

#swiat #ludzie #wojna #afryka
  • 19
@PodniebnyMurzyn nie ma, bo nie ma aż takich nierówności i takiego braku wszelkich zasobów jak tam. Co do lewaka, to nie bardzo widzę związek pomiędzy wydarzeniami w Sudanie a tym, co może reprezentować sobą "lewak". Wyjaśnisz mi?
@TWezmyr: Ale on juz wyjasnil.

Podstawowa filozofia lewactwa jest to ze wszyscy sa rowni. I dlatego wszyscy maja miec po rowno. Nalezy zabierac tym co maja wiecej i dawac tym co maja mnniej.

Tymczasem ludzie nigdy nie byli, nie sa, i nie beda rowni. Ludzie sa ROZNI. I dlatego nalezy ich ROZNIE traktowac. Na nazywanie czlowiekiem i odpowiednie traktowanie nalezy sobie zasluzyc. To nie dziala z automatu. W skrocie: jak mysz
@programista15cm to prawda, od początku rodzaju homo (nie tylko sapiens) tak było, ale tylko nasz gatunek człowieka nazywamy sapiens a mam czasami, właśnie w takich przypadkach wątpliwości, czy te sapiens jest uzasadnione.
@gorzki99 ludzie byli, są i będą równi. Natomiast czy mają mieć po równo? Gdzie, w którym miejscu "lewactwo" ogłasza taki postulat? Nawet Marks i Engels czegoś takiego nie głosili, Lenin także nie bardzo a ich uczeń, Stalin, wcale nie miał na to ochoty, wszak oni głosili co innego i bynajmniej nie była to równość w sensie "urawniłowki" dla wszystkich.
udzie byli, są i będą równi.


@TWezmyr: No to tutaj sie nie zgadzamy. Juz na samym poczatku. Ja za uja nie bede gral w pilke jak lewadowski, nie pobiegne jak bolt i nie poplyne jak phelps. NIe zdoede tez tytulu pieknosci. Nie zaspiewam, nie zagram na zadnym koncercie. i tak dalej i tym podobnie. W kazdym temacie.

LUDZIE NIE SA ROWNI. Zaakceptuj to.

A co do lewacta. To lewacto chce socjali
@gorzki99 ludzie są równi. To co wymieniłeś, nie jest elementami, które mają wpływ na to, czy jesteśmy równi. Jesteśmy równi ale mamy różne możliwości, uzdolnienia, wynikające z kombinacji genów, które odzieczyliśmy, z miejsca, w którym żyjemy (presją środowiskowa) i szans, jakie tworzy społeczność, w jakiej żyjemy i nabieramy doświadczenia życiowego. Zaakceptuj to, że jesteśmy identyczni, tacy sami, równi.

Mamy różne możliwości i zgadzamy się co do tego, że okradanie jednych na rzecz
Jesteśmy równi ale mamy różne możliwości, uzdolnienia, wynikające z kombinacji genów, które odzieczyliśmy, z miejsca, w którym żyjemy (presją środowiskowa) i szans, jakie tworzy społeczność, w jakiej żyjemy i nabieramy doświadczenia życiowego. Zaakceptuj to, że jesteśmy identyczni, tacy sami, równi.


@TWezmyr: Zaakaceptuj ze sam sobie przeczysz. NIe jestesmy identyczni i rowni. Chyba z potrafisz mi to udowodnic gdzie jesesmy rowni. Mamy po 10 palcow i to jest rownosc?

W mojej ocenie
@gorzki99 nie, równy liczony w procentach. Dlaczego nie w wartościach bezwzględnych? Bo generowałby nierówności. A po co to robić? Bez sensu, równo, to równo. Moje 15% ze 100000 oznacza taki sam ubytek z przychodu jak czyjeś 15% ze 150000. Oboje tracimy tyle samo. Próbujesz odtworzyć komunizm? Szkoda czasu, nie uda się, bo nikomu nie udało się go skutecznie wdrożyć.
Co do dowodu na równość, to polecam taką niedługą książkę pt "Tak samo
Próbujesz odtworzyć komunizm?


@TWezmyr: Czlowieku ja wlasnie obalam komunizm i lewactwo. To komunizm twierdzi ze wszyscy sa rowni i wszystkim nalezy sie tyle samo.

Moje 15% ze 100000 oznacza taki sam ubytek z przychodu jak czyjeś 15% ze 150000. Oboje tracimy tyle samo.


Patrz jak wyglada Twoja rownosc. Ty placisz 15% ze 100 000 (czyli 15 000) ja place 15% z moich 150 000 (czyli 22 500).

Place 7 500 wiecej
@gorzki99 cena chleba nie zależy ani od Twoich ani od moich zarobków tylko od warunków obiektywnych. Więc tu nie możemy nic zrobić.
Wracając do różnicy 7500- nie bierzesz pod uwagę ubytku w realnych dochodach. Twoje 22500 waży tyle samo, co moje 15000. Jak będę chciał kupić więcej, to zrobiłeś więcej i BĘDĘ miał więcej, bo podatek się nie zmieni. I na tym polega równość: wszyscy mają identyczne warunki i pewność ich trwania.
@TWezmyr: Po pierwsze szacun ze dyskutujesz i bronisz swjego podejscia. Bez bluzgow itp. Doceniam. W dzisiejszych czasach to bardzo nietypowe.

Po drugie calkowicie sie z Toba ie zgadzam. Ale skoro dyskutujemy to chyba mam prawo?

skoro zgadzasz się płacić podatki to znaczy, że zgadzasz się na uczestnictwie w społeczności


Tak. Ja nie jestem idiota zeby twierdzic ze da sie skasowac podatki. Bo sie nie da. Po to sa podatki zeby straz
Homo na pewno sapiens?


@TWezmyr: Jak najbardziej. To co potrafi zrobić człowiek drugiemu człowiekowi nie dorównuje najstraszniejszym horrorom. I nie jest to nic nowego.