Wpis z mikrobloga

Poganiacze na autostradzie - jak to jest za granicą? W sumie to mało jeżdżę po Europie, więc nie wiem, jak to jest, czy poganianie długimi to jest nasz polska tradycja, czy ogólnoeuropejski trend? Parę razy wybrałem się poza granice Polski, ale w sumie raz spotkałem się z takim zachowaniem, ale samochód był na polskich blachach XD. Jakie są wasze doświadczenia w temacie?

#niemcy #fracja #uk #belgia #norwegia #szwecja #wlochy #hiszpania
pogop - Poganiacze na autostradzie - jak to jest za granicą? W sumie to mało jeżdżę p...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 16
@pogop: Jeżdżę bardzo dużo po DE. Naprawdę nie pamiętam kiedy jakiś pajac mnie poganiał. Za to pamiętam jak ze dwa lata temu jakiś polaczek w audi kilkanaście kilometrów przed granicą odpalił tryb "husaria się spieszy" i miał pecha. Passat kombi którego próbował "zmobilizować " odpalił niebieskie swiatla, wyświetlił radujący oczy napis "Polizei. Bitte folgen" i zabrał potomka Sobieskiego na parking.
@pogop: w UK jest inny "problem"
Mało kto chce jechać prawnym pasem, przez to korek się robi na poprzednim skrzyżowaniu, więc możesz sobie ominąć kilkanaście samochodów i jechać szybciej jak nie lubisz stać w korku.
@pogop: w calej EU tak jest i liderami sa… NIEMCY. Tam sie najwiecej nawalaja dlugimi.

Wieksze zagrozenie stwarza inna, typowa polska przypadlosc czyli kult lewego pasa. W DE, NL, F its jak masz 2-3 pasmowa droge to kazdy po wyprzedzaniu w miare wraca na prawo. W PL nagminne jest jechanie 30 km lewym 10 kmh szybciej od tirow bo „jo wyprzedzom i nie bede co chwilo zjezdzol”. Wykopki tez to kochaja,
@pogop: w UK i tak #!$%@? wiekszosc debili siedzi na 2 albo 3 pasie, wiec te pasy wloka sie 60-70 mph. dozwolona predkosc na autostradach to 70 mph, mozna bezpiecznie jechac do 80mph licznikowych i wiecej nie ma sensu i malo kto jezdzi szybciej. ale zamulaczy szybkich pasow jest tak wielu, ze juz chyba na nikim nie robi to wrazenia. serio, na odcinkach gdzie sa 4 pasy, najbardziej oblegany jest 3
@Yelonek: ogolnie jak na zachodzie widzisz kogos robiacego jakies #!$%@? manewry, wymuszanie, wpuchanie sie na chama, wyprzedzanie na zwezce JESZCZE JEDNO AUTKO MYKNE CHRUB BEDE SZYBCIJ, itp to 99% ze p0laczek, 1% jakis reefuges welcome
@Messix: Niekoniecznie Polaczek, w Niemczech też ciśnięta jest beka z Holendrów i ich memicznych żółtych blach, jak ktoś coś głupiego robi na drodze to ma często zółte tablice czyli holenderskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)