Wpis z mikrobloga

Mam w firmie 180 urządzeń sieciowych, wszystko działa jeszcze na starych switchach "setkach" z tego powodu stały się wąskim gardłem całej sieci od kiedy nowy serwer ma kratę 10G, a wszystkie komputery 1Gigabit. Mam je spięte w stock, porobione vlany. Wysłałem zapytanie do paru firm do wycenę switchy Cisco. Zaproponowali mi:

1 x Cisco Catalyst C9300X-12Y-A
4 x Cisco Catalyst C1000-48T-4X-L

Po co ten C9300X? Przecież te cztery C1000 oferują łącznie z z zapasem ilość portów.

#komputery #siecikomputerowe #cisco #informatyka #sieci
  • 7
@Pyrpyrpry: Mam UTM Stormshield SN720 na którym mam skonfigurowane VLANy, do niego chcę dokupić te zarządalne switche (4x48 bo potrzebuję łącznie 180 portów), po co mi ten dodatkow corowy w takiej konfiguracji? Aktualnie mam tak że od UTM idzie jeden kabel sieciowy, wchodzi do jednego ze switchy, a wszystkie są ze sobą połączone w stack. Czemu tu tak nie może być zrobione, tylko pada propozycja aby kupić dodatkowo jeden centralny switch?
@korni007: Więc co polecisz? Mam duży ruch w sieci (180 urządzeń sieciowych), w międzyczasie potrafi się przesłać między użytkownikami paczka o rozmiarze 2TB (na dzień dzisiejszy, bo ciągle się rozrasta) i chciałbym aby to było niezauważalne na reszty użytkowników (po prędkości, po pingu - wielu pracuje na bazie SQL). Drugie wymaganie to aby było dostępne sumarycznie minimum 180 portów a więc aby dały się spiąć w stack. VLAN itp. to wiadomo.