Wpis z mikrobloga

Cześć, jedna aktywność zmierzona i zegarkiem i telefonem, ktoś podpowie mi skąd taka różnica?
Poczekałem aż złapie gps i zaświeci na zielono i dopiero zacząłem biec. Nie wiem któremu urządzeniu mogę ufać, na mapie ładniej wygląda ślad z telefonu :(
Może powinienem jakoś inaczej skonfigurować zegarek? Wszystkie rady mile widziane. Biegałem głównymi ścieżkami po Łazienkach Królewskich (dużo drzew)

#garmin #zegarki #bieganie #sport #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
depcioo - Cześć, jedna aktywność zmierzona i zegarkiem i telefonem, ktoś podpowie mi ...

źródło: temp_file6493074571648555900

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Aha i jeszcze jedno: niby mam automatyczne wysyłanie aktywności do stravy, ale ten bieg się nie wysłał, nie wiem dlaczego. Strava taka inteligenta i nie chce dublować czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
@depcioo: nie przywiązywałbym wagi do takich różnic. GPS nigdy nie będzie super dokładny, a do wybiegań super dokładności co do metra nie potrzebujesz. Jak chcesz mieć dokładny dystans to idziesz na bieżnie i tam biegasz po znacznikach bieżni.
  • Odpowiedz
@depcioo: wlacz w garminie zapis na co sekunde zamoast inteligetny (domyslnie).

Sa w necie narzedzia do porownywania plikow gpx zgraj z sikora i drigi ze stravy i porownaj.

Roznica bedzie wynikac z dokladnosci gpsa. Cywilne maja ja na poziomie kilkunastu metrow, masz dwa urzadzenia pomiarowe. 110m roznocy, to jest jakies 2% z dystansu ktory przbiegles, jak dla mnie dokladnosc wiecej niz dobra.

Do tego strava wygladza dystans, przelicza odlegosc i wzniesienie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GeDox no to na #!$%@? ja zegarek kupiłem xd właśnie na biegach dystanse łapane przez telefon były niepoprawne i jako upgrade kupiłem garmina
  • Odpowiedz
@depcioo:
Mozesz z garmina zgrac plik treningu i wrzucic recznie na strave.

Tylko nie wiem (bo nigdy nie zapisywalem treningu na telefonie przy uzyciu stravy), czy ona nie uzna ze to jest ten sam trening tylko zrobiony drugi raz i nie dostaniesz z tego wykresu ani trasy zeby porownac 1:1. Musialbys sprobowac.

Istnieje tez opcja, zeby rzeczy wgrane na garmin connect, synchroznizowaly sie z automatu ze strava, ale wtedy na 99%
  • Odpowiedz
Aha i jeszcze jedno: niby mam automatyczne wysyłanie aktywności do stravy, ale ten bieg się nie wysłał, nie wiem dlaczego. Strava taka inteligenta i nie chce dublować czy o co chodzi?


@depcioo: tak, strava jak wyczai że ta aktywność już jest dodana to nie będzie dopisywała. A najpierw zamknąłeś trening na garminie czy na telefonie?

Co do niedokładności - nie wiem jak teraz i jakiego telefonu używasz, ale jak swego czasu
  • Odpowiedz