Wpis z mikrobloga

Biorę po 200 złotych z konta każdej drużyny i słucham Państwa. Która oferta będzie korzystniejsza przy założeniu, że będę chciał zacząć nadpłacać po 5 latach i spłacić kredyt w 10-15 lat?
1. Alior Bank w ofercie Własne M w wielkim mieście:
-bez prowizji
-marża 2,19 p.p.
-oprocentowanie 6,42%, RRSO 4,67%
-wymagane konto osobiste z wpływem wynagrodzenia
-ubezpieczenie 2,85%=11,100zł.
-raty +-1500zł
-koszt całkowity 751 631zł
2. PKO BP:
-prowizja 0,5% 2000zł
-marża 2 p.p.
-oprocentowanie 7,14%, RRSO 5,58%
-ubezpieczenie płatne z góry za rok (możliwość rezygnacji po zawarciu umowy)
-raty +- 1750zł
-koszt całkowity 779 721 zł

Z PKO BP mam jeszcze opcję z prowizją 6800zl, bez ubezpieczenia. RRSO 4,77%. Kwota całkowita 760tys.

#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@arc_tic: W obu bankach z tego co widzę nie ma opłat za wcześniejsze częściowe lub całkowite spłacenie kredytu. A w którym jest prostszy, bez formalności proces nadpłacania to nie wiem niestety.
  • Odpowiedz
zę nie ma opłat za wcześniejsze częściowe lub całkowite spłacenie kredytu. A w którym jest prostszy, bez formalności proces nadpłacania to nie wiem niestety.


@DKK1306: Tu się nie ma co zastanawiać tylko brać póki dają i w BGK jest kasa. Bo wielu czeka na decyzję i uj wie co będzie po wyborach czy kasa będzie. Jakie tempo jest rozpatrywania wniosków i czy się nie wydłuży :P
  • Odpowiedz
@DKK1306: Jak chcesz spłacić po 10 latach to interesuje Cię głównie ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie mieszkania, bo w obu przypadkach nie masz prowizji. W aliorze musisz zapłacić za ubezpieczenie z góry za 5 lat. Różnica w ratach to 250 zł na korzyść Aliora z tego co napisałeś no to 30k przez 10 lat. Nie wiem za bardzo po co tu sie pytasz zamiast sobie po prostu odpalic excela i
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: Właśnie tak liczyłem, chciałem się upewnić :D Jedna kwestia tylko, Alior po 5 latach nie wymaga już ode mnie ubezpieczenia na życie, więc różnica w tym czasie w ratach wynosi około 15k.
  • Odpowiedz
@DKK1306: Mialem podobna sytuacje i wybralem PKO :P Tylko i wylacznie z tego wzgledu, ze mam tam konto i mam wrazenie, ze jakos sprawniej dzialaja niz Alior + mam troche wieksze zaufanie do tego banku.
Poza tym u mnie bylo 14k ubezpieczenia, wiec calkiem spora kwota, a jednak wole sobie sam wybrac oferte ktora mi bedzie pasowala niż płacić tyle hajsu z góry, różnicę którą musiałbyś zapłacić możesz sobie wrzucić
  • Odpowiedz
@DKK1306: Oferta PKO BP ma znacznie mniejsze koszty początkowe. Oznacza to, że przez pierwszych kilka lat kredytu będzie tańsza. Alior zacznie zyskiwać dzięki niższemu oprocentowaniu po około 4-5 latach. Po 5 latach nastąpi aktualizacja oprocentowania, która może zupełnie zmienić wyniki obliczeń.

Zwrócić też trzeba uwagę na to, że alternatywnie zamiast przeznaczać pieniądze na prowizję możesz wnioskować o mniejszą kwotę kredytu w PKO BP, co jeszcze bardziej zmniejszy przewagę banku Alior.
  • Odpowiedz