Wpis z mikrobloga

Hejka nieruchomościowe Mirki.
Interesuję się pewnym mieszkaniem, ale w rozmowie telefonicznej babka od dewelopera wspomniała o waloryzacji ceny mieszkania. Wytłumaczyła mi mniej więcej, że ma to zastosowanie, gdy bierze się mieszkanie w kredycie, a nie od razu za gotówkę. Podała chyba nawet % jakieś ile by ta waloryzacja wyniosła, ale w natłoku informacji już mi wylecialo z głowy ile to było. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy mógłby mi ktoś bardziej obcykany wytłuścić jak laikowi na czym to polega, kiedy się to stosuje i jak dweloper to sobie wylicza? Ile zwykle procentowo wzrasta cena nieruchomości? Szukałem pobieżnie w necie, ale większość informacji dotyczy waloryzacji w przypadku wynajmu, a nie kupna mieszkania z rynku pierwotnego u dewelopera.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 8
@AgentGecko: lol, ale januszerka - rozumiem że cena może wzrosnąć jak będzie inny VAT, ale waloryzacja że względu na ceny materiałów? Ja bym się w to nie pchał, tylko czekać aż zerwa umowę bo ceny wzrosna i będą mogli sprzedać Twoje mieszkanie komuś innemu.
Też nie wiem jak banki ktore udzielają kredytu na to patrzą? Przecież jak Ci cena wzrośnie na końcu to więcej kredytu Ci nie udziela i będziesz musiał