Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #informatyka

Podczas uzytkowania komputera, konkretnie podczas ogladania wideo na twitchu, wysypał mi bluescreen AttemptedWritetoReadonlyMemory, to może mieć związek z potencjalnie umierającym dyskiem twardym? Sterowniki sa zawsze w miare aktualne, RAM nowy i nie sprawiał problemów od zakupu, no ale to RAM, nie ROM
  • 6
@cysiekw odpaliłem memtest64, podczas procedury dla jednej z kosci wlaczył się czarny ekran na około 10 minut, przez chwilę mignął pulpit, ale potem nic, więc zresetowałem cały komputer, w sieci ludzie pisali, że raczej nie powinien pojawiać się blackscreen podczas testu.
@Grimsch: Skoro wysrał się podczas mem testu mamy problem sprzetowy, teraz trzeba zdiagnozować który to się element zepsuł, jeśli masz więcej niż jedną kość ram rób ponownie mem test na jednej kości
@Grimsch: Kojarzysz która to kość była? Spróbuj ją wyjąć i puścić Memtest ponownie. Jeżeli się nie wykrzaczy, spróbuj popracować na jednej kości i zobaczyć czy nic się nie dzieje. Jeżeli po wyjęciu tej kości nic się nie dzieje to znaczy że jest uwalona i trzeba kupić nową.