Wpis z mikrobloga

@Maly_Jasio: Państwo buduje mieszkania > jak to z państwowym biznesem bywa koszty budowy dwukrotnie przekraczają zakładany budżet i czas realizacji > na rynku budowlanym brakuje materiałów i pracowników, które są używane przez państwowy projekt budowy mieszkań > ludzie nie mają gdzie mieszkać > ceny tych mieszkań, które powstają mimo trudności są dwukrotnie wyższe niż były z powodu zwiększenia kosztów budowy > projekt budowy mieszkań z kończy się z opóźnieniem, a ceny
"państwo buduje tanie mieszkania na wynajem"

@Tom_Ja: ciekawe, ale jakoś nigdy nigdzie się to jeszcze nie udało

rozpiszą przetargi, masę kasy #!$%@?ą, powstaną nowe spółki dla kolesiów. mieszkań powstanie za mało, ale za to drogich i w sumie nic się nie zmieni, ale kolejki do tych mieszkań komunalnych będą długie.
w rozwiązaniu Lewicy nie chodzi o żadne skompromitowane dopłaty do kieszeni banków i deweloperów

@Tom_Ja:jak to nie? dopłaty będą szły z zadłużenia w bankach, a mieszkania będą budować deweloperzy. Przecież "państwo" nie ma firm budowlanych. "Państwo" nie przesunie swoich narodowych budowniczych dróg i mostów do budowy mieszkań komunalnych. Kasa i tak trafi do dewelopera i to wyłonionego w przetargu, czyli pracującego za 150% stawki rynkowej (co najmniej), co wykazuje przykład dotychczasowych
@Tom_Ja: no spoko. a jaka miara sukcesu? koszt budowy niższy niż rynkowy? Jaki jest planowany horyzont zwrotu inwestycji? Jakieś niezależne źródła samorządowe w tym temacie czy wszystkie "polityczne"?

no i co do twierdzenia, że nie ma dopłat dla deweloperów. To spółka MBM z Włocławka realizująca te inwestycje rozpisuje przetargi i zatrudnia na ich podstawie biura projektowe i firmy budowlane (deweloperów).

https://mbm.wloclawek.pl/aktualnosci