Wpis z mikrobloga

nie jestem zwolennikiem KSMu, ale przy tym co się obecnie dzieje w lidze może wypadałoby pomyśleć nad jakimś ograniczeniem budżetu, jak w F1. 12/15 baniek na sezon i wygra ten, który za te pieniądze złoży najlepszą drużynę. w razie podejrzeń pozostałe kluby składają protest, jest dokładna kontrola danej drużyny, jeśli wyjdą jakieś nieprawidłowości to leci od razu do pierwszej ligi.

#zuzel
  • 16
@kret_: ja to akurat coś w tym stylu popieram, lecz nie ze względu na to że Motor jest mocny, ale dla mnie to byłaby głównie szansa dla beniaminka lub najlepiej beniaminków po powiększeniu ligi oraz ogólnie drużyn niby słabszych aby móc zakontraktować powiedzmy chociaż tego jednego w miarę topowego zawodnika, bo na więcej zabraknie kasy, co pomoże utrzymać atrakcyjność ligi, dzięki temu że będzie ona bardziej wyrównana. Nie mam żadnego gotowego
  • 0
@FoxX21: +tak jak pisałem w poście, żużel nie byłby pierwszą dyscypliną, w której pojawiłby się limit budżetowy, coś podobnego działa już w F1, w piłce nożnej jest ffp.
  • 0
@BoberKozica: nawet nie chodzi w 100% o państwowe biznesy, Sparta tez mocno odleciała budżetowo pozostałym klubom, na szczęście dzięki lokalnym sponsorom, ale też przez to (dzięki temu?) nie muszą szkolić juniorów. widziałbym to tak, że prowadzenie szkółki nie liczyłoby się do limitu, więc siłą rzeczy opłacałoby się szkolić młodych, żeby został hajs na lepszych seniorów.
  • 1
@Tappeel: myślę, że to jest kwestia przede wszystkim zatrudnienia do tego dobrych prawników, żeby nie było luk w przepisach. na bank kluby będą kombinowały jak taki limit obejść przez sponsorów itd., więc musiałoby to być uwzględnione w regulaminie.
@kret_: Betard jest bogaty, to fakt. I dużo daje, też fakt, ale nie jest w stanie przebijać wszystkich ofert. Zmarzlik, Holder na ten sezon, na przyszły Przyjemski. Każda oferta jest przebijana, byle tylko najlepsi trafiali do Lublina. Nieważne ile dadzą inni, to Lublin daje więcej. Nikt szans nie ma, żadna drużyna.
@kret_:

dla Cierniaka wystarczającą karą jest fakt, że musi się pojawiać publicznie w czapce orlenu

tylko dla was sekciarze polityczni jest to jakaś ujma
@kret_: pieniądze to jedno a budowa składu to drugie. Powiedziałbyś przed sezonem że Hampel, Lindgren i Holder będą taką siłą? Do tego zdolny gówniarz, który nawet o 18 jeszcze nie myśli. Fajnie mieć siano ale znać na żużlu też się trzeba.

Taki Pawlicki został całkowicie stłamszony przez liderów i cały sezon robił dobrą minę do złej gry. Janowski też długo dołował. Zrobili dream team na papierze dużo lepszy od Lublina i
  • 0
@Toszeron: Pewnie, w sporcie trzeba mieć też jakiś instynkt i szczęście, w takich dyscyplinach jak żużel umieć zarządzać zespołem itd. I a propos tego o czym piszesz, Wrocław konsekwentnie stawia na Bewleya i w sumie też w tym roku wystrzelił z formą, podobnie jak Holder. Hampel drugą część ubiegłego sezonu też miał przecież super, Lindgren poniżej pewnego poziomu ogólnie nie schodzi, więc to też nie były jakieś kompletnie underdogs. Skład Motoru