Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@vikop-ru: Kilka lata temu moją sąsiadką w UK była dziewczyna z Estonii. Opowiadała, że około roku 2000 były w Estonii napięcia narodowościowe związane z usuwaniem symboli radzieckich i komunistycznych z przestrzeni publicznej. Mniejszość rosyjska (jakieś 300k na 1.3mln populacji Estonii) bardzo się przeciwko temu buntowała. Putin wtedy ogłosił, że wszyscy estońscy Rosjanie, którzy wrócą do macierzy otrzymają mieszkanie za darmo. Z oferty skorzystały cztery rodziny.
@vikop-ru @wanghoi @wolny_kot
Mój komentarz nie ma na celu usprawiedliwiania ich. Nie da się usprawiedliwić poparcia dla agresji na Ukrainę, wsparcia dla reżimu rosyjskiego czy chęci przyłączenia do Rosji (akurat to ostatnie z tego co słyszałem jest marginalne, bardziej jako forma buntu niż na poważnie) natomiast Rosja bardzo chętnie używa ich do destabilizacji państwa, bądź jako pretekst do krytyki czy w razie hipotetycznej inwazji.

to prawda, natomiast druga strona medalu jest taka,
@kvas bardzo ciekawy komentarz, plus jeden byczku
W ogóle byłem ostatnio w Rydze i tam jest duża mniejszość rosyjska, i też mówili, że są wykluczeni, nie mogą skończyć liceum, czy iść na studia, tylko maks to zawodówka (jeśli mówisz tylko po rosyjsku). Z drugiej strony nie wyobrażam sobie jak mając 20 lat i mieszkając całe życie w Rydze można się nie nauczyć łotewskiego, ale widać trzymają się tam bardzo hermetycznie Rosjanie
@szwedes a to nie wiedziałem, no i nie jestem teraz pewny co z tym obywatelstwem, może mi się pomieszało w każdym razie mają zamiast dowodu jakiś swój dokument który jest akceptowany przez Łotwę jak i Rosję