Wpis z mikrobloga

@RobinSchudl: przecież takie "dopłaty" masz w każdej dziedzinie. Ktoś bogaty dopłaca za służbę zdrowia
A we Francji pieniądze na dopłaty pochodzą z podatków od rejestracji mocnych aut. Nie widzę w tym problemu, mimo że sam płaciłem 10k euro za dowód rejestracyjny
Poważnie? Mi nikt nic do samochodu nie dopłacił.


@RobinSchudl: Poważnie? A ile płacisz za smrodzenie 2m od chodnika z ludźmi i ile się dokładasz do leczenia ib chorób płuc? A, zero, no tak. Państwo na NFZ im płaci, to nie jest przecież dotacja do spalinowych, no jak. Koszty na gospodarce i zaburzony balans wymiany handlowej przez import ogromnych ilości ropy też nic cię nie kosztują.
@abraca: nie tłumacz, kojarzę typa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie rozumiem tego płaczu o dotacje. Przecież każdy może dostać ¯\(ツ)/¯

@RobinSchudl jak wprowadzą te podatki od samochodów w pl to będzie jeszcze więcej pieniędzy na dopłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RobinSchudl: Ty jesteś komuch, moje powietrze nie jest wspólną własnością, czyli niczyją. Chcesz je zasmrodzić, to zapłać odszkodowanie. Czysty kapitalizm. Uspołecznianie strat i szkód to domena komunizmu, ale widzę z PRLu się wywodzisz, bo masz to we krwi i nawet tego nie widzisz.
@RobinSchudl: Mam prawo do powietrza którym oddycham, mam prawo do tego żeby nikt go nie zatruwał. Chcesz mi je zabrać komuchu jeden? Jak myślisz, czemu rura wydechowa jest na zewnątrz samochodu a nie w kabinie? Bo sam nie zniósłbyś tego co z nim robisz. Ale innym, wszystkim, czyli nikomu to można. Wspólne, czyli niczyje. Pachnie PRLem.
@abraca masz blade pojęcie z czego powstaje w Polsce prąd elektryczny? Moze zamiast dokładać do aut których nie będzie z czego zasilić zbudować kilka elektrowni atomowych? Bo na razie te twoje elektryki to dupa nie ekologia, a do tego ślepa uliczka zważywszy że po przesiadce na nie z samochodów spalinowych okaże się, że brakuje drugie tyle energii która teraz wytwarzamy, że o jej przesyle nie wspomnę. Dla mnie eot komuchu.
@RobinSchudl:

masz blade pojęcie z czego powstaje w Polsce prąd elektryczny?


To może trzeba to zmienić?

Moze zamiast dokładać do aut których nie będzie z czego zasilić zbudować kilka elektrowni atomowych?


Ty tak na serio? Na cały program wydano do tej pory ~400 mln. Za to co roku prawie 30 mld ze sprzedaży praw do emisji jest przewalane na socjal zamiast na ten cel (na który zresztą powinny być przeznaczone)