Wpis z mikrobloga

#dji mini3 pro, problem jest taki, że włączam drona, podpinam go kablem usb-c pod komputer (macbook / pc), zaczynam kopiować zdjęcia/filmy z drona na dysk i po około 20 sek transfer staje i dron się wyłącza, przechodzi w tryb ładowania się (bateria jest naładowana na 100%) - nie jestem w stanie zgrać zdjęć w całości i przez to muszę praktycznie kopiować ich po 10-20 sztuk i restartować drona - jest to "trochę" irytujące, bo karta w dronie to 32gb i jest cała zapełniona.

Czy to jest feature od dji w celu bóg wie jakim? jak Wy to ogarniacie? jak mogę usprawnić ten proces (oczywiście poza kupnem czytnika do kart sd/micro sd)?

#drony #dron #djimini3pro
  • 3
@nalogowiec: Nie mówię, że tak jest na 100 %, ale przyczyna może być po stronie komputera. Sprawdź w managerze urządzeń, czy przypadkiem przy kontrolerze USB nie jest załączone jakieś zarządzanie energią. Ptaszek "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"
@nalogowiec: bo materiał z karty SD (zwłaszcza pełnej) ściąga się za pomocą czytnika kart pamięci*, ale zachowanie nie jest normalne - do tego co tam mircy wyżej piszo, to ja bym jeszcze spróbował na innym kablu.
Ewentualnie jako tymczasowy/awaryjny sposób, włóż kartę SD do innego urządzenia - kamerki sportowej, telefonu, aparatu (za pomocą adaptera SD) itp i zgraj. Tylko sobie nie sformatuj przypadkiem karty jak Cię o to poprosi (ʘ