Wpis z mikrobloga

@arinkao i gdzie tego screena wynika, że to wysokie ceny są oszustwem? W trzech ostatnich komentarzach tłumaczyłem Ci jak dziecku co jest oszustwem, ale Tu nadal nie rozumiesz i starasz się mi wcisnąć w usta coś czego nie napisałem.

Ja nie wiem co to bundza, a Ty nie wiesz, że da się śliwowicę podrobić co z Ciebie za góralka?
@skar: Wyraźnie napisałeś że uważasz że wyższe ceny na straganie niż w bacówce są oszustwem!

Masz czarno na białym lub biało na czarnym. Ja ci napisałam dlaczego to durne i grzecznie wytłumaczyłam, potem Ty byłeś zdziwiony że pytam o to drugi raz, mimo że nie odpowiedziałeś.

Odpowiesz wreszcie czy zrozumiałeś dlaczego ceny na straganie za który trzeba zapłacić 21 tys miesięcznie są wyższe od z bacówki czy to dla Ciebie za
@arinkao jak z psem.

Tak wiem z czego wynikają wyższe ceny na straganie. Teraz wytłumacz swojej porannej audiencji dlaczego za tą wyższa cenę sprzedawane jest gówno, a nie oryginalny produkt. Dlaczego turyści są oszukiwani podrobionym łoscypkiem, miodem pitnym, żurawiną, śliwowicą i innymi rzekomo regionalnymi produktami.
@skar: Nie jak z psem chamie.

Tak rozmawiają ze sobą ludzie, na temat i odpowiadają na zadane pytania, rozumieją także co inni napisali wcześniej.

Nie sprzedają podrobionych oscypków, za to są wysokie kary, oscypek jest produktem chronionym. Kłamiesz. A jeśli ktoś tak robi to pokaz mi kto, zgłosimy go i bedzie wył bo kara to kilkadziesiąt tysięcy.

A prawda jest taka xDD że Ty nie wiesz co to jest oscypek, i
@arinkao aha no to ładnie wytłumaczyłaś.

Hops, proszę pierwszy lepszy artykuł z przed roku.

https://haps.pl/Haps/7,167709,28850924,podrabiane-oscypki-w-zakopanem-tak-nieuczciwi-sprzedawcy-oszukuja.html

Znowu przyznałaś, że oszukują tylko rozszerzyłas to do całej Polski, ale przyznam szczerze, że trochę jeżdżę i nigdy nie widziałem, ani nie słyszałem o żurawinie z Łowicza wciskanej jako domowa nigdzie poza Zakopanem.
Pobierz skar - @arinkao aha no to ładnie wytłumaczyłaś. 

Hops, proszę pierwszy lepszy artyku...
źródło: temp_file1932502281799941028
@skar: Sama rozpoznam prawdziwy produkt od fałszywki bo jem to od dziecka, dla mnie ci sprzedawcy też nie sa mili, wręcz przeciwnie bo im mówie prosto w twarz że coś jest niedobre i nie kupuje.
Jak oszukują to powinni im zabraniać sprzedaży, tak jak zabiera się prawo jazdy lub prawo do zawodu.

Smutno że nie ma bundza ale większość serków, gałek na straganach są dobre i dlatego mają wzięcie. Sam oscypek
@arinkao owszem, te sery są smaczne, nawet bardzo i nie mam nic przeciwko żeby je sprzedawali, tylko niech nie nazywają tych serów oscypkami, bo nawet jak jest napisane, że to serem sprzedawcy mówią o tym oscypek. Jest to krzywdzące nie tylko dla turystów, ale też dla uczciwych sprzedawców, którzy mają prawdziwy oscypek w ofercie. Nie gniewaj się, że byłem trochę kąśliwy, nie powinienem był.
@arinkao: ostatnie zdanie powyższego komentarza jest źródłem problemu.
Ale jak wyżej w dyskusji było problemem jest również sprzedawanie podróbek marnej jakości jako regionalny towar produkowany w bacówce z dawną recepturą. To samo jest nad morzem przy sprzedaży mrożonej ryby jako świeżej. Mimo że jest po terminie dozwolonego połowu