Wpis z mikrobloga

@skar: Jakie żałosne to jego czytanie. W dodatku jak go nie stać to nie musi jechać. Jak ja nie mam na wakacje to nie jadę a Zakopane kosztuje tyle samo ile inne miejscowości.
@arinkao zwykli zdziercy i oszuści, podrabianie żurawiny z biedronki, śliwowicy, czy oscypków które koło owczego mleka nawet nie stały też jest dla Ciebie do zaakceptowania?
@M4rcinS wyskoczył mi w propozycjach na yt, nie widziałem zadnego innego jego filmiku, ale z tego co piszesz wnioskuje, że miałeś okazję się zapoznać z jego twórczością.
zwykli zdziercy i oszuści, podrabianie żurawiny z biedronki, śliwowicy, czy oscypków które koło owczego mleka nawet nie stały też jest dla Ciebie do zaakceptowania?


@skar: To ciekawe po co im owce, pewnie dla ozdoby xD Zjedz oscypka i owcze pecorino, są podobne. Na oscypek ma mieć określony procent takiego mleka, inne serki nie muszą go mieć aż tyle i bardzo dobrze, są takie żeby ci ryja nie skrzywiało.

Ceny w Zako
@arinkao no tak, jabola też można pomylić z francuskim winem, więc mocny argument w obronie oscypaka z twojej strony.
Domową żurawinę z łowicza też spróbujesz wybronić?

Regularnie jeździliśmy z rodziną do Zakopanego, do tego stopnia, że moja kuzynka związała się z bacą, chłop ledwo czytał, ale przy wódeczce troszkę nam opowiedział o kuluarach produkcji regionalnych wyrobów przez górali. Jeśli jesteś zakopianką to doskonałe wiesz o czym mówię.
Oscypki są dla swoich, dla
@skar: Bzdury piszesz i tyle.
Jestem góralką i choćby skały srały to nikt mi nie sprzeda dobrego bundza jeśli go nie ma na rynku. Nie moja wina że jakiegoś pajaca tam masz co pitoli od rzeczy.
Są bacówki pod Nowym Targiem, można jechać i kupić. Widzisz krowy, owce i bacówkę oraz proces produkcji.
Sama kupuje od kogoś kto robi w domu na zamówienie, ze wsi pod Nowym Targiem. Pod Gubałówką jest
@arinkao dziewczyno, właśnie o tym piszę, że oszukują turystów, a dobry towar jest dla swoich czyt. lokalsów. Daj mi dwa/trzy tygodnie a wstawię zacier, przepędze i zrobie Ci śliwowicę 80% która nawet obok śliwki nie stała. Mogę też zrobić whisky, jegermeistra, lub co tam sobie wymyślisz..
Pobierz skar - @arinkao dziewczyno, właśnie o tym piszę, że oszukują turystów, a dobry towar ...
źródło: temp_file2223195604161391582
@yazir: Sprzedają mi gówno normalnie pod Gubałówką! Nie chodze w kierpcach i nie jestem w ich rodzinie żeby mi robili coś super. Z choinki sie urwałeś? Sam se szukaj lepszej bacówki i sklepu.

Jak jestem w Krakowie to też dostaje oszukane obwarzanki bo nie jestem krakowianką w sukni w kwiaty! Krakowienie oszukujo!
A jak jestem w Katowicach to daja mi oszukane rolady, fałszywe kluski slunskie i podrabiane kapusty modre które nawet
@yazir @arinkao ale Ty zauważyłaś, że przyznajesz nam rację? Sama potwierdzasz to, że sprzedają oszukane produkty i to wina turystów, że nie wiedzą xD Zdanie, że "Tobie nie sprzedadzą oszukanego gówna" bierzesz dosłownie i tłumaczysz, że tak nie jest xD @arinkao

@skar: Bzdury piszesz i tyle

Oscypek posiada certyfikat i jest chroniony, jeśli ktoś chce prawdziwy to kupi go w wielu miejscach.

Tylko większość myśli że te małe serki i cała
@skar: Nie znam sie na śliwowicy i żurawinie ale jesli inni regionalni handlarze sprzedają oszukane produkty w całym kraju to na pewno w Zakopanem też, zreszta kiedyś to już ktoś udowodnił.
Nie zgodze się że nie można kupić prawdziwego oscypka, można w wielu miejscach, dużo trudniej kupić prawdziwy bundz.

O to powinien być raban ale niestety nikt o tym nie mówi bo nie wie jak to powinno smakować. Serio sama muszę
@arinkao nigdzie nikt nie napisał, że nie da się kupić prawdziwego oscypka, tylko, że turystów się oszukuje. Głównie na straganach, gdzie wciska się gówno w cenie wyższej niż w bacówce. Nie jadłem nigdy bundza, nawet nie wiem co to, więc nie skomentuję.

Zapewne wszędzie są oszukane produkty, ale zaryzykuję stwierdzenie, że Zakopane i 'morze' ze swoimi rybami z promocji w markecie sprzedawanymi jako odłowione przoduje w rankingu.
@skar: To nie jest oszustwo że cena na straganie jest wyższa niż w bacówce. Zastanów się dlaczego.

Ano dlatego że za stragan płacisz horrendalną cenę plus pensje pracownika.
Czynsz za miesiąc w zeszłym roku to 21,000zł https://gazetakrakowska.pl/zakopane-astronomiczne-stawki-za-dzierzawe-stoisk-z-oscypkami-na-krupowkach-i-pod-gubalowka-nawet-ponad-21-tys-zl-miesiecznie/ar/c1-16446055

A za bacówkę swoją 0 zł. Nadal uważasz że ceny na straganie powinny być takie jak w bacówce?

Nieprawda, serków takich jak na straganach i w bacówce nie kupują w markecie. Nie i tyle.
@arinkao #!$%@? mać ile można to samo pisać, podobnie jak ten baca kuzynki masz duże problemy ze zrozumieniem przeczytanego tekstu.

Market był w kontekście 'morskich ryb'! Oszustwem nazywam to, że góralskie naciągacze sprzedają PODRÓBY wmawiając i manipulując, że to swojskie lokalne produkty.

Jest drogo i w DODATKU za podróby rozumiesz?. Tak jakbym sprzedał Ci perfume kupioną od Cygana pięć minut wcześniej za 15 zł jako oryginalny one milion w cenie oryginalnego produktu.
@skar: Jakie to typowe że jak słusznie zapędzisz kogoś w kozi róg i traci argumenty to staje się agresywny i szczeka xD

Ponowię pytanie bo chyba nie ubrałeś okularów i masz problemy z rozmową: Nadal uważasz że wyższe ceny na straganie niż w bacówce, to oszustwo?

80% rynku serowego (nie licząc bundza o czym pisałam wyżej) jest oryginalna i taka jak ma być.
@arinkao XDDD Ty trollujesz co?

Skoro ponawiasz pytanie to wskaż gdzie ono padło wcześniej xD

W poprzednim komentarzy tłumaczyłem Ci co uważam za oszustwo wróć do tamtego komentarza i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie.

Wytykając wcześniej wyższa cene na straganie niż w bacówce, chciałem uwypuklić to, że na straganie gdzie kupuje się gówniany oszukany oscypek zdzierają więcej niż za oryginalny w bacówce. Co miało na celu podbicie jeszcze bardziej wagi oszustw na
Skoro ponawiasz pytanie to wskaż gdzie ono padło wcześniej xD


@skar: Tutaj, 30 min temu. Uspokój się albo wróć jak wytrzeźwiejesz, trace swój czas.

I mnie nie poniżaj bo też mogę zacząć, pewnie jestem starsza od Ciebie. Tak znasz Zakopane a bundza nie, jak 1000 innych kwestii z tego co widzę.
Pobierz arinkao - >Skoro ponawiasz pytanie to wskaż gdzie ono padło wcześniej xD 

@skar: Tut...
źródło: Bez tytułu