Wpis z mikrobloga

xd ale mentalność niewolnika

Zapamiętaj sobie, to nie twoja firma i nie twój problem


@RozowaZielonka:

O widzę, że u kolegi mentalność niewolnika i kult #!$%@? nadal głęboko zakorzeniony, tak jak u pokoleń żyjących za komuny.


@Kolikol:

Wręcz przeciwnie. To właśnie za komuny wpojono ludziom, że pracują za karę i powinni kombinować ile tylko wlezie, jak niewolnik który każdego dnia szuka okazji, by w majestacie prawa, lub wbrew niemu orżnąć swojego
@TheSilentEnigma:

To właśnie za komuny wpojono ludziom, że pracują za karę i powinni kombinować ile tylko wlezie


Nie za karę, lecz na rzecz państwa mającego w dupie przeciętnego obywatela

każdego dnia szuka okazji, by w majestacie prawa, lub wbrew niemu orżnąć swojego "pana" na pięć złotych


Tak szukali i mieli pracodawcę w dupie tak samo jak państwo miało ich w dupie

W kulcie #!$%@? chodzi mi o to, że choćby się
Napisałeś że strony są sobie winne zwykłą uczciwość, wytłumacz mi co jest nieuczciwego w tym, że pracownik wykorzystuje możliwości, które zapewnia mu ustawa?


@Kolikol: W ustawie o prawie pracy jest szereg szczególnych "uprawnień" urlopowych, które zostały stworzone, po to by w szczególnych - wskazanych w ustawie przypadkach pracownik mógł z nich skorzystać. I tu pojawia się problem bo granica między przypadkiem "szczególnym", a "ogólnym" zawsze będzie nieprecyzyjna i tu pojawia się
i bez tego nie da się dać po rozwodzie naprzemiennej opieki, albo żeby ojciec miał dobry kontakt z dziećmi?


@mjrMajor: wymyslac sposoby sie da, mozna tez po prostu petrzec gdzie dzialaja. Jak widac, w Polsce sie nie da tak jak jest. A to porownanie jest tak glupie, ze doslownie szkoda mi na dyskusje z toba czasu XD Dorosniesz to zrozumiesz, ze uregulowane jest duzo wiecej rzeczy niz ci sie wydaje, i
@Faraluch porównanie celowo było absurdalne, tak samo jak absurdalne jest mówienie 2 dorosłym ludziom, kto ma się kiedy zajmować ich wspólnym dzieckiem. Przecież wystarczy pójść do swojego partnera i z nim/nią pogadać i wyjaśnić, że chcielibyśmy żeby tym razem to on/ona się zajął/zajęła dzieckiem. Zdaję sobie sprawę, że często regulacje są potrzebne, ale bez przesady.
@TheSilentEnigma:

Wolno im? Wolno. do paczkomatu też wolno srać.


Paczkomat, ulubiony przykład wykopu XD teoretycznie zabijać też wolno bo nie ma przepisu, który tego zabrania

Po drugie post opa tyczył się powodu, dla którego kobiety zarabiają mniej.


Wpis dotyczy tego, że baba po 1,5 roku macierzyńskiego poszła na opiekuńczy, który wynosi potężne 2 dni. Nikt tu o zarobkach nie wspominał

W umowie nie mam napisane, co to znaczy <<dobre wykonywanie obowiązków>>.