Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o Pasażu Ruczaj na Dębnikach w Krakowie?
Bo wg deweloperów osiedle Europejskie czy Czerwone Maki to Dębniki. Ostatnio już widziałem, że Skotniki podchodzą pod Dębniki xD (może dlatego, że się rymuje).

Nie mogę z tych ogłoszeń nieruchomości. Kilka ulubionych zwrotów:
1) Mieszkanie znajduje się w obsranej oficynie bez praktycznie dostępu do światła?
"mimo lokalizacji w centrum mieszkanie jest bardzo ciche przez lokalizację w oficynie co daje spokój i ulgę"

2) Mieszkanie zlokalizowane np na ul. Długiej czy Kościuszki?
"mieszkanie leży w SERCU Krakowa" S E R C E xD (to w takim razie czemu nie opiszą, że mieszkanie w Nowej Hucie leży np w dupie)

3) Analogicznie - zlokalizowane na ul np Augistiańskiej
"mieszkanie leży w SERCU Kazimierza"

4) Poddasze bez innych okien niż połaciowe?
"Świetnie doświetlone, perełka pod tym kątem wśród ciemnych mieszkań w kamienicach"

5) Mieszkanie w sutenerze aka w piwnicy czy w miejscu zsypu węgla?
"Ciche"

6) No i jedno z moich ulubionych, mieszkanie na parterze:
"budynek wyposażono w windę" + 30% zdjęć w ogłoszeniu to ta winda. Nigdy z niej nie skorzystasz bo parter, ale płać większą składkę na czynsz

7) 3% dla pośrednika za to, że dodał ogłoszenie na gratkę?
"wie pan, powinno być 3% od kupującego i 3% od sprzedającego czyli około 6% dla pośrednika po taki jest standard na zachodzie i w USA no ale żyjemy w Polsce" xD
joooooooo 30tys pln od miliona płacisz za to, że ktoś zrobił 4 zdjęcia telefonem z zatłuszczonym obiektywem i dodał do neta

#krakow #nieruchomosci #mieszkanie #deweloperka ##!$%@? #budujzwykopem
dddobranoc - Co sądzicie o Pasażu Ruczaj na Dębnikach w Krakowie?
Bo wg deweloperów o...

źródło: 18362477_1344998598912975_102709140_o

Pobierz
  • 9
@dddobranoc: Zawsze mnie zastanawiało jaki jest sens w takim narzekaniu. Co ma napisać sprzedawca, że mieszkanie jest #!$%@?, ciemne, słabo zlokalizowane, itp? Wiadomo, że wszystko będzie obracał w zaletę.
@dddobranoc:
Jeśli chodzi o administracyjną nazwę dzielnic to się zgadza. Dla mnie jednak bardzo mylące są oznaczenia w google maps bo Dębniki występują tam dwa razy - raz na starych dębnikach przy wiśle, a drugi raz na skotnikach.
Przez to później w ogłoszeniach jak ktoś pisze dębniki to ciężko stwierdzić co ma na myśli.
Co ma napisać sprzedawca, że mieszkanie jest #!$%@?, ciemne, słabo zlokalizowane, itp?


@JC97: widywałem ogłoszenia gdzie są takie fakty stwierdzone w neutralny sposób. Szczerze, mnie to bardziej przekonywało, miałem poczucie że ktoś nie robi mnie w balona.