Wpis z mikrobloga

@michelney: tak myślałam, że to Ravenna byłam tam nie raz ale do kościoła nigdy nie udało mi się wejść - albo był zamknięty albo byłam roznegliżowana bo w końcu pełnia włoskiego lata.
Dziękuje, to Evelyn Nesbit pierwsza supermodelka.
@sameowoce ciekawe. to co robiłaś w Rawennie? W sumie to niezła dziura, którą ratuje jej dawna historia i zabytki. Trudno pomyśleć, ze niegdyś Rawenna była stolicą Cesarstwa Rzymskiego..
@sameowoce a no to fajnie, zazdroszczę bo ja tylko spędziłem noc i kawał dnia w Rawennie gdy wracałem z Sycylii.
Siedzibę do Rawenny przeniósł Honoriusz i tym sposobem w V w. to właśnie Rawenna byla stolicą Imperium a nie Rzym. Jednak wbrew pozorom nie tylko miejsce podbytu władcy świadczyło o roli tego miasta. Działały tam również cesarskie mennice, prężnie rozwijał z handel morski, stacjonowała flota itd.
@Borszczuk:
Moj syn jest niemozliwy , mowi do mnie , bedziemy jesc picce ? Bo tata robi :) ja ze tak. Poszedl do Rafala i mowi wujo chcesz jednom picce ? On ze tak alan na to Aha wszyscy jemy picce ;) poczym poszedł do kuchni wzial w reke rekawiczke silikonowa daje krzyskowi i mowi masz tata zaloz bo siii jest ;) hehehe ( dmuchaj chce kawalek , mniam mniam )