Wpis z mikrobloga

@laporte Jak obecne łącze jest gorsze niż 100 megabitów to zmień koniecznie. Ja bym nigdy nie wynajął mieszkania bez porządnego łącza lub opcji jego podłączenia.
@laporte:

Czy internet światłowód w mieszkaniu to jest duży plus dla najmujacych?


Pracuję częściowo zdanie, więc - szukając lokum - to było jedno z pierwszych moich pytań do właściciela. Jednak chodziło głównie o dostępność i osiągane prędkości - jeżeli jest w chwili obecnej te 100 Mb/s pobierania to rzadko kto będzie nastawia się od razu z "apetytem" na więcej i zadowoli się tym, co jest.

Dla niektórych wynajmujących zaletą może być
na pewno docenią światłowód


@yupitr: do pracy zdalnej wystarczy nawet 10-20 Mb/s tylko musi to być stabilne połączenie. Tak w ogóle to strasznie mnie #!$%@?, że najniższą prędkość na kablu, jaką można wziąć to 300 Mb/s. Dla 2 osób w zupełności wystarczyłoby jakieś 80 Mb/s bez żadnych bezsensownych światłowodów.
@laporte: Jeśli do tego światłowodu im postawisz jeden gównorouterek na 2.4 GHz w przedpokoju, to nie będzie różnicy. Jeśli masz do pokoi pociągnięte kable, to jak najbardziej potencjalny najemca to doceni. Ktoś szukający pokoju, z którego będzie mógł pracować zdalnie będzie na to zwracał dużą uwagę.
@swagerstom no to 80 masz na VDSL - z tym że jest tak niestabilne że szok, dlatego dają 300, bez sensu dawać mniej, jak kabel światłowodowy jakby się uprzec może przesłać kilka terabitow na sekundę.
@laporte: pracuje w IT i mam na to wywalone, ważne żeby był niezawodny. Lecę po WiFi, więc ten światłowód nie ma aż tak dużego znaczenia. Zawsze możesz napisać że jest a nie będzie, kto to sprawdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bez sensu dawać mniej


@Retsew: po co płacić za coś, czego nie da się wykorzystać. Tak samo z sieciami komórkowymi: żadna sieć nie ma ludzkiej oferty abonamentowej wg zużycia, tylko albo masz za drogi abonament (którego nie da się wykorzystać) albo kartę, o której cały czas trzeba pamiętać, żeby doładowywać. Jak dla mnie to wszystko to ściema, żeby jak najwięcej wyciągać kasy od ludzi.