Wpis z mikrobloga

@lilmati nie wiem jak wahoo, ale garmin trochę upośledzony, i bez telefonu nie wyznaczysz trasy, chyba że wcześniej głupim trickiem dodasz pozycje do zapisanych. Albo będziesz scrollowac po mapie.

Na dzień dzisiejszy jak bym miał brac garmina, to tylko z dotykiem.
@lilmati: Garmin nawigację, jako nawigację ma ciężką. Wydaje mi się, że nie wyedytujesz trasy w trakcie - mam 530. Ja do planowania używam Komoota i wgrywam do Edga. Ale jak zjedziesz z trasy to (niech mnie ktoś poprawi) na siłę do punktu z którego zjechałeś (ma to sens jak masz zawody, etc), więc takie podejście może przeszkadzać. Ale jak swoim sposobem wjedziesz na kurs to dalej normalnie nawiguje.

Ustalanie punktu do
via Android
  • 0
@login_cwiczebny bez dotyku domyślam się że nie da rady wyznaczyć trasy, akurat w telefonie mi nie przeszkadza. A da się w garminie jechać po wyznaczonej trasie, w połowie zaplanować w telefonie coś innego i wysłać to na urządzenie bez kończenia jazdy?
A da się w garminie jechać po wyznaczonej trasie, w połowie zaplanować w telefonie coś innego i wysłać to na urządzenie bez kończenia jazdy?


@lilmati: w 530/830 - nie. Tzn jest do tego dodatek w IQ Apps, ale trochę z tym zabawy. Nowe garminy (540/840/1040 i Explore 2) mają to out of the box. W Wahoo też to fajnie działa.

Jeżeli Garmin do takich zastosowań to raczej bym szedł w Explore
@mirekwirek tak, u mnie to samo ze zbaczaniem z trasy, garmin usilnie prowadzi do jakiegoś punktu, i do dziś nie wyczaiłem jak to robi, bo w niedzielę kazał mi się wracać 3 km, gdzie jak zatrzymałem się, i sprawdziłem, to do najbliższego punktu miał 300 metrów (musiałem zrobić objazd bo się okazało że droga nie istnieje).

@lilmati synchronizację da się zrobić tylko, jak nie masz odpalonej żadnej aktywności. Więc żeby coś takiego
o dziś nie wyczaiłem jak to robi, bo w niedzielę kazał mi się wracać 3 km


@login_cwiczebny: Wyobraź sobie, że jedziesz w zawodach rowerowych, masz ślad po którym jechałeś, ale z jakiegoś powodu zjechałeś. Za zjechanie z trasy grozi ci dyskwalifikacja. Co robi Garmin? Każe ci wrócić do punktu skąd zboczyłeś. Jeżeli wróciłeś na trasę i uparcie jedziesz dalej, a nie wracasz to punktu wyjścia to Garmin "odpuszcza" i dalej prowadzi
mirekwirek - >o dziś nie wyczaiłem jak to robi, bo w niedzielę kazał mi się wracać 3 ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-21 o 14.31.01

Pobierz
@mirekwirek dobrze, ale nie startuje w zawodach, a nigdzie nie ma opcji (a przynajmniej ja nie widziałem), żeby można było to wyłączyć, i żeby prowadziło dalej.

Jeśli coś takiego jest, to powiedz gdzie to znaleźć, wyślę Ci 4 pak piwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit: Inna sprawa ilu amatorów jak ja, co robi max 10k km na rok na rowerze startuje w zawodach? Ja jeżdżę dla przyjemności, a
@login_cwiczebny: Da się wyłączyć przeliczanie trasy. To jest chyba opcja "trzymaj się trasy" czy coś. Wieczorem mogę sprawdzić.
Wtedy garmin powie ci że zjechałeś, ale nie będzie usilnie próbował cie zawrócić i wpakować na ślad. A jak sobie sam wrócisz to po chwili zacznie nawigować na nowo.
Zależy mi na mapie, możliwość edycji trasy na bieżąco, powrót do śladu itp, pod turystykę/bikepacking, nie potrzebuję treningowych wskaźników


@lilmati: Brzmi trochę jak Hammerhead Karoo 2. Tylko z nowym raczej poniżej 1k zł nie zejdziesz, bodajże widziałem niedawno w centrum rowerowym niecałe 1200zł. A jak możesz poczekać, to na stronie hammerhead w black friday najtaniej chyba co roku można znaleźć.

Edycji trasy na bieżąco jako takiej nie ma, ale jest opcja,
@mirekwirek: Kupując garmina wiedziałem że jest upośledzony w tym aspekcie i jedyne co wymyśli jeśli chodzi o powrót na ślad to: Zawróć i jedź tam skąd zjechałeś ¯\(ツ)/¯