Wpis z mikrobloga

wszystko fajnie, tylko liczby są kompletnie z dupy nie wiadomo jakiego czasu trzeba na taką degradacje baterii i nie wiadomo skąd zakładasz, że ładowanie 80-20 przedłuży żywotność dwukrotnie. Ten X czasu to ile? Bo jak rok to spoko, jak 3 lata, to już średnio się opłaca, bo dopiero pod koniec tych trzech lat oszczędne ładowanie wychodzi na prowadzenie


@HetmanPolnyKoronny: Tak, dokładnie, są z dupy zgodnie z ostrzeżeniem. Taki przerysowany przykład. Nie
@Herato: dbanie o baterię to chyba przede wszystkim kwestia dobrej ładowarki, kupiłem iphone 12 zaraz po premierze, moja siostra również, oboje ładujemy indukcyjnie, ja kupiłem ładowarkę od apple, ona jakiegoś chińczyka, ja mam dzisiaj 98% kondycji baterii, ona 82%.
@olavolav: Nie. Ten skrót spowoduję to, że jeśli naładuje Ci się telefon do 80% to wyskoczy powiadomienie (z dźwiękiem) i będzie ładowało dalej. To powiadomienie jest po to, żebyś ogarnął, że trzeba odłączyć telefon od ładowarki
@iquiet: reasumując, z miejsca kastrujesz się o 40 procent baterii po to by zapobiec pogorszeniu się jej o 15-20 procent po 3 latach xD co i tak się nie uda, bo co najmniej połowa tego jej zejdzie
tak jak napisałeś, niech każdy korzysta z telefonu jak chce, ale jak ktoś chce powiedzieć, że jest to absurdalne i niedorzeczne to też ma do tego prawo xD
@An-Dagda: nie wiem bo nie chodze już do gimanzjum i nie mam 14 lat żeby grać na telefonie ale raczej jako dzieciak biagałem z plecakiem i miałem powerbanka bo i tak długich sesji grania zaden telefon nie wytrzymywał

@wygryw50k Może żyje w innym świecie ale nie rozumiem dlaczego ludzie coś gadają zawsze o tym "ale jak to codziennie ładować telefon", miałem telefony które po całym dniu używania miały 60% i tak
@ShortyLookMean: I dobrze wiesz, że nie takich użytkowników jak Ty miałem na myśli w komentarzu, logiczne jest że jak ktoś jest naprawdę Ciężkim userem telefonu i większość dnia np kręci nim filmy bo idk robi shorty na ytba to że ta bateria będzie dostawać kopy i taka osoba wie że musi mieć powerbanka przy sobie czy cokolwiek xD
@Herato: to rozwiązanie jest dobre w laptopach, które rzeczywiście całymi dniami potrafią być podpięte do sieci, ale #!$%@? w telefonie... nie dość, że baterie #!$%@? trzymają to jeszcze będziemy celowo pozbawiać się 1/5 ich pojemności xD
ale wiesz cymbale że optymalne ładowanie to Apple ma od dawna, ładuje do 80% a później powoli/ czeka z końcem ładowania do rana

Ale skąd to możesz wiedzieć, przecież jesteś biedakiem xd


@RozowaZielonka: o i się przygłup odpalił. Wiesz cymbale, że by oszczędzać baterię najlepiej jej w ogóle nie ładować do 100%, bo nawet powolne ładowanie w tym zakresie ją szybciej wykańcza? Nie wiesz, bo jesteś zwykłym, niewykształconym tłukiem, a iPhone'a
@Herato: Co jak co, ale nie rozumiem takich funkcji jako użytkownik. W 14 pro max - przez rok czasu, ładowałem telefon tylko indukcyjnie z około 40% baterii przeważnie do pełna. Po roku czasu, kondycja baterii nadal 100%. Zobaczymy jak będzie w 15 pro max.