Wpis z mikrobloga

Na ukraińskich telegramach w komentarzach odnośnie ograniczenia importu ukrainskiego zboża, wygasających od przyszłego roku świadczeń dla uchodźców w polsce i nałożonego przez ukraine embarga na polskie produkty rolne, pojawiają się głosy że polska też jest skorupowana..

"Kosztem korupcji jest to w Polsce na każdym kroku. Jestem tu dopiero pół roku i już zauważyłam. Możesz łatwo kupić świadectwo studenckie bez konieczności studiowania. Prawie każda agencja pracy oferuje taką opcję, dzięki czemu pracownik otrzymuje wyższą stawkę. Receptę na leki i zaświadczenie o chorobie można też kupić przez Internet.."

Czy zgadzasz się z powyższą opinią?

#ukraina #rosja #wojna #polska #studbaza #pracbaza #praca #studia #prawo

......

  • Tak w całości. 10.6% (15)
  • Tak, ale poczęści 14.9% (21)
  • Mam.wrażenie że robią tak wyłącznie politycy 14.9% (21)
  • Nie, nigdy się z tym niespotkałem 55.3% (78)
  • Nie wiem, trudno powiedzieć. 4.3% (6)

Oddanych głosów: 141

  • 8
@Kumpel19 bzdura. W Polsce korupcja oczywiście występuje, ale na poziomie niedostępnym dla zwykłego Kowalskiego, a co dopiero Wańki. Co jak co, ale perfekcyjnie uporaliśmy się z tym problemem na początku milenium. Pamietam jeszcze z późnych lat 90., jak ojciec wsadzał stówę do dowodu rejestracyjnego przy kontroli policji albo mama wsadzała ordynatorowi kopertę do szuflady za opiekę nad babcią. Teraz to nie do pomyślenia, za to korupcja polityczna ma się świetnie.