Wpis z mikrobloga

Salve Mireczki i Mirabelki!

Dzisiaj zabieramy Was do stolicy Włoch! Znajdziecie miejsca do zobaczenia, na których zoabczenia potrzeba ok 2-3 dni. To taki "Rzym w pigułce". Ale uwaga! Nadchodzi nowe!

Rzym - jak dobrze zaplanować zwiedzanie stolicy Włoch

Od lat związani jesteśmy z Rzymem, jeszcze zanim wylądowaliśmy na Malcie, mieliśmy okazję kilkadziesiąt razy wyjeżdżać do Rzymu, a jedno z nas nawet przez parę miesięcy tam mieszkać i studiować. Tak zrodziła się nasza miłość do Wiecznego Miasta, do którego wracamy kilka razy do roku każdego roku. Nie ukrywamy – dużym ułatwieniem jest bogata siatka połączeń lotniczych do Rzymu bardzo dobrych cenach.

Tak też po latach rzymskich wędrówek zrodził się pomysł na RZYMBOOK, czyli interaktywny przewodnik po Rzymie.
O co chodzi z RzymBookiem? Mozecie sprawdzić TUTAJ.

A na solidną zajawke po wiecznym mieście zaglądnijcie do znaleziska i wykopcie, jeśli Wam się podoba.

Rzym - jak dobrze zaplanować zwiedzanie stolicy Włoch

#rudeiczarne #wlochy #rzym #europa #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #fotografia

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne, jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
Pobierz rudeiczarne - Salve Mireczki i Mirabelki!

Dzisiaj zabieramy Was do stolicy Włoch! Zn...
źródło: rzym-co-zobaczyc-atrakcje-24-scaled

Jakie są Twoja doświadczenia z Rzymem?

  • Nigdy nie byłam / nie byłem 60.3% (1214)
  • Byłam / Byłem tylko raz 28.3% (570)
  • Byłam / Byłem 2-3 razy 7.5% (152)
  • Byłam / Byłem wiele razy 3.9% (78)

Oddanych głosów: 2014

  • 36
@rudeiczarne: z perspektywy osoby, która sporo podróżuje, Rzym mnie odrzuca na tyle, że chyba nigdy tam nie pojadę. Mam wrażenie, że kto by stamtąd nie wracał to zaczyna opowiadać o kolejkach do wszystkich atrakcji, a potem o tym, że w sumie to wszystkie wyglądają gorzej, niż na zdjęciach. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile sam sobie dopowiedziałem, ale jakieś to wszystko takie nie wiem ( ͡° ͜ʖ
@Ogau: rozumiem o czym mowisz. Fakt ze Rzym aktualnie jest dosyć mocno rozkopany a ilość turystów jest spora. Warto rozważyć wizytę w sierpniu (mniej ludzi ale upały) lub zimą
@Ogau: wiesz, jak sporo podróżujesz to jednak powinieneś pojechać i wyrobić swoje własne zdanie, bo tak powtarzać po innych to jednak słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też nie dziwi mnie to, odpowiednim syndromu paryskiego też jest możliwy, szczególnie jak ktoś za dużo się romantycznych filmów kręconych w sterylnych warunkach naogląda
@rudeiczarne: Byłem w tym roku w marcu i było spoko, ale polecam patrzeć bilety już miesiąc przed wyjazdem xD ja kupowałem jakiś tydzień-dwa przed i mało brakowało a do na przykład koloseum bym się nie dostał, z muzeum watykańskim też był trochę problem. Poza tym polecam, najlepiej wspominam właśnie muzeum i bazylikę św Piotra, a do kościoła nie chodzę. Polecam też obczaić atrakcje dalej od centrum jak bazylikę św Pawła, mało
jak sporo podróżujesz to jednak powinieneś pojechać i wyrobić swoje własne zdanie


@klaun-szyderca: niby tak, ale urlopu nie mam nieskończoność, a w tej chwili mogę wymienić jakieś 50 miast w Europie, które by mnie bardziej ciekawiły, a gdzie tu jeszcze naturę albo coś poza Europą zmieścić¯\(ツ)/¯
@oreze: marzec i kwiecień to bardzo fajne miesiące na wizytę w Rzymie. A Watykan i Bazylika św. Piotra chyba na każdym robia wrażenie. W RzymBooku będzie sporo miejsc poza głównym utartym szlakiem :)