Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema Mirki. Chcę się trochę wyżalić. Pracowałem w dużej firmie. Robiłem robotę za dwóch a może nawet i trzech. Skończyła mi się umowa na czas określony i nie przedłużyli, bo jednak za dużo roboty jest zrobionej i wychodzi na to że tyle ludzi nie potrzebują. Teraz okazuje się, że jednak się nie wyrabiają ale mnie nie przyjmą z powrotem bo musiałbym dostać na czas nieokreślony i to im się nie opłaca (fuck logic). Nie wiem jak zabrać się za szukanie nowej roboty bo tak naprawdę jedyne w czym się specjalizuje to automatyzacja pracy przy kompie - programowanie w autohotkey + pisanie makr w Excelu oraz rysowanie w CAD. To potrafi potężnie przyspieszyć robotę jesli opiera się ona na wprowadzaniu danych do jakiegokolwiek programu. Sęk w tym że nie mam totalnie pojęcia w jakie branże celować. Pewnie dodatkowym utrudnieniem jest to, że szukam roboty 100% zdalnej ale widzę że już ludzie po pandemii powoli zapominają o tej sposobności. Przeglądam te oferty i ni cholery nie widzę czegokolwiek co by się zgrywało z tym co umiem. Źle mi się pracuje z ludźmi wokół. Ktoś pomyśli że lubię się #!$%@? w domu a prawda jest taka że plecy od kompa czasami nie dają rady. Jestem rozżalony tym, że będąc pracownikiem miesiąca (co miesiąc od prawie 3 lat) zostałem krótko mówiąc zlany ciepłym moczem. Może Wy mi powiecie w co celować?
#praca #autohotkey #excel #robota



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Rób to co kochasz, coś związanego z Twoimi zainteresowaniami. Jeżeli interesuję Cię praca zdalna, programowanie to może coś w branży IT? Może jakaś firma zajmująca się produkcją, gdzie automatyzowałbyś całą produkcję lub projektowanie w CAD?
W sumie spójrz na to z dobrej strony, nie będziesz już musiał pracować z ludźmi którzy Cię nie doceniają i nie szanują.
Trzymaj się tam Miras, głowa do góry i pamiętaj nie ma co
  • Odpowiedz