Wpis z mikrobloga

Cześć, byłem z autem Golf 4 u mechanika (migająca kontrolka świec żarowych i kontrolka ESP) po podpięciu pod komputer pokazało, że to wadliwy czujnik świateł stopu. Wymieniłem go według instrukcji i nadal migają kontrolki oraz światła nie świecą podczas trzymania hamulca. Może być taka opcja, że znikną dopiero po wykasowania błędu podpiętym komputerem? Czy coś popsułem podczas wymiany? Próbowałem skasować odłączając akumulator ale nie pomogło. #mechanikasamochodowa #vw #volkswagen #golf #golf4 #auta
  • 13
@thev: Te kontrolki wskazują na uszkodzony czujnik stop nad pedałem hamulca. Wymieniłeś na nowy? Jaki był dokładny błąd? Może wadliwa jest wtyczka. Spróbuj skasować błędy komputerem. Może nie wróci jeżeli jest nowy czujnik.
via Wykop
  • 0
@Grzzz: Nie wiem co ma wspólnego, ale niby jakieś powiązania ma to jak wyskakuje kontrolka świec żarowych i ESP, coś tam na necie piszą, plus no na kompie wyszedł błąd który się z tym pokrywał i przy przyciskaniu hamulca, światła się nie zapalały.
via Wykop
  • 0
@CandyToy: @Grzzz Jaki to był dokładnie błąd to nie wiem. Ale dostałem info od mechanika który podpiął kompa żeby zakupić nowy czujnik światła stop i go wymienić, po czym następnie do niego podjechać i podepniemy jeszcze raz pod kompa. Usunąłem stary, poleciałem z nim do sklepu z częściami i zakupiłem nówkę. Podłączyłem nowy i w sumie nadal świeci się co się świeciło, a światła nie dają odzewu. Miałem podjechać do mechanika
Ale co ma świeca zarowa do światła stop?


@Grzzz: tak vag sobie kiedyś wymyślił. Zresztą nowe samochody nie lepsze wystarczy błąd w jednym module i zapala całą choinkę od wszystkich systemów.

@thev zobacz żarówki od światła stop bo chyba to też je wykrywa.