Wpis z mikrobloga

No i wyjaśnili w debacie tego lolka z konfederacji, który powołał się na systemy ochrony zdrowia w Niemczech i Czechach, że te kraje wydają znacznie więcej na ochronę zdrowia niż Polska.

Dla wyjaśnienia składka zdrowotna:
- w Niemczech to 14,6%
- w Czechach to 13,5%
- w Polsce to 9%

Tymczasem Konfederacja okłamuje wyborców, że za te same pieniądze zrobi cudza z ochroną zdrowia w Polsce...

Polecam mój wpis z czerwca o propozycji "reformy" ochrony zdrowia według Konfederacji:
https://wykop.pl/wpis/71867123/ochrona-zdrowia-wedlug-konfederacji-to-totalna-sci

#konfederacja #zdrowie #bekazkonfederacji #bekazprawakow #polityka #debata
Jarusek - No i wyjaśnili w debacie tego lolka z konfederacji, który powołał się na sy...

źródło: d153b4ff2b3ad625ebb75a91721a199e04f484188c88a2db445e91f3abb0b003

Pobierz
  • 41
@Jarusek: Właśnie dlatego ze się nie znam rozmawiam i jak tutaj rzucam jakaś wizję pod ocenę kogoś kto się zna a nie robię z niej przedyslokowano objawionej.

Co do podanych punktów WYDAJE MI SIĘ że wszystkie 3 punkty biorą się z przepalania pieniędzy przez takie instytucje jak NFZ. Sądzisz że podwyższenie % skierowanego na służbę zdrowia poprawilby to lub masz jakies inne rozwiązanie na ta sytuację?
WYDAJE MI SIĘ że wszystkie 3 punkty biorą się z przepalania pieniędzy przez takie instytucje jak NFZ

@Megidox: typowe konfederackie #!$%@?, kto ci wcisnął taki kit? Gdzie to przeczytałeś? Kto ci to powiedział?

Sądzisz że podwyższenie % skierowanego na służbę zdrowia poprawilby to lub masz jakies inne rozwiązanie na ta sytuację?

@Megidox: podwyższenie finansowania i wiele różnych zmian. Sama kasa to nie wszystko, od samej kasy nie przybędzie lekarzy itd.
@Jarusek: To jakie zmiany widzialbys aby skutecznie poprawily jakość funkcjonowania tej gałęzi?

A co do tego kto mi wcisnal taki kit to w okresie studiów miałem okazję przewinąć się przez kilka instytucji na szczeblu wojewodzkim jako stazysta w tym w wydzialach RPO czy BiZK i widziałem jak obecnym system działa od środka. I w każdej nawet zanim Kaczafi rządził było takie przepalanie środków które powinny iść na celowe działania że to
było takie przepalanie środków

@Megidox: napisz o jakimś przykładzie.

Dlaczego znowu odnosisz się znowu do konfy skoro nie o niej mówimy

@Megidox: człowieku wątek jest o konfederacji, zauważyłeś w ogóle co zacząłeś komentować? XD

To jakie zmiany widzialbys aby skutecznie poprawily jakość funkcjonowania tej gałęzi?

@Megidox: wzorem może być system czeski, ale całościowy, a nie tylko jeden jego filar -> https://politykazdrowotna.com/artykul/czeski-system-opieki/915221
@Megidox:

ile jestem w stanie załatwić za koszt(laczny mój i pracodawcy) luxmedu/medicover a to co daje mi NFZ


Zapytaj ich o świadczenia onkologiczne, pobyt w szpitalu albo wymianę stawu na protezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Megidox: że też chce Ci się dyskutować z kimś, kto musi obśmiać; poniżyć adwersarza byleby pokazać swoją nieomylność i dominację...
@look997: i wciąż nie rozumiesz, że bez kasy nie zrobisz lepszej. Tak ci konfederacja wcisnęła kit, że nawet gdy wawer powołuje się na przykład Niemiec i Czech, a ludzie wskazują, że tam na ochronę wydają znacznie więcej niż w Polsce to ty dalej nie kumasz tej zależności, że kasa odgrywa tu główną rolę...
@Jarusek:

(jednocześnie nawiązuje w odpowiedzi też do linkowanego posta)

System ochrony zdrowia nie tylko nie jest niedofinansowany, ale i pochłania (oraz marnuje o wiele za duże środki). Powodów jest cała masa, ale od czegoś trzeba zacząć i NIE likwidacja NFZ, BO nie likwidują, tylko chcą dać wybór jest dobrą podstawą. Konkurencja zawsze działa na spadek cen i zwiększanie jakości. Nie ma i nie było nigdy sytuacji odwrotnej. Oczywiście mówię tu o
Singapur, który ma jedną z najlepszych i najtańszych na świecie

@DanteTooMayCry: o już to słyszałem w przypadku Szwajcarii - patrz dołączony wykres. Wychodzi tanio? Pozornie - właśnie dlatego, że ludzie tam dopłacają za świadczenia i te prywatne dopłaty nie są liczone w te statystyki. No ale w tym linku policzyli wydatki państwowe i prywatne dla Szwajcarii - wyszło 10,9% PKB - to nie jest tanio.

Niestety nie ujęto w tym artykule
Jarusek - >Singapur, który ma jedną z najlepszych i najtańszych na świecie
@DanteTooM...

źródło: 5a7c0617f1357aeaae958e84a091f40672145bad8b5e05a00581ffc38b686189

Pobierz
@Jarusek Dokładnie taka jak twój.
Każde pieniądze można przepalić.
Zwiększ kasę nie zmieniając struktury, to tak jak byś zwiększył podaż. Da to wyższe ceny i nic więcej. Trzeba zmienić strukturę.
@Jarusek:

Słabiutko. Naprawdę słabiutko. Jeśli zamierzasz tak odpowiadać migając się i totalnie zmieniając wątek to może nie odpowiadaj w ogóle. Naprawdę nie chcę mi się czytać manipulacji ze zmienianiem wątków.

Ale mimo to odpowiem – i dalej nie zamierzam ciągnąć tego wątku, o ile nie spróbujesz mi wykazać, że gdzieś się myliłem w pierwszym poście (a może zgadzasz się, że mam rację, skoro tak wszystko pominąłeś?)

Szwajcaria ma kompletnie inny system
odpowiadać migając się i totalnie zmieniając wątek

@DanteTooMayCry: o #!$%@?, odpowiedziałem przecież w temacie i nawet przeczytałem to co wstawiłeś i odniosłem się nawet do tego artykuł. JPRDL ale dzban XD
Generalnie nie mamy po co dyskutować o singapurze, jeśli nasza konstytucja na coś takiego nie pozwala, zejdź na ziemię, więc temat tutaj jest kompletnie zamknięty, nie ma po co dyskutować, bo nikt konsytuacji nie zmieni, nie ma takiej siły politycznej.
@Jarusek:

o #!$%@?, odpowiedziałem przecież w temacie


Tylko w Twoim mniemaniu.

Zostaje nam system czeski, szwajcarski lub niemiecki - są to drogie systemy. Powtórzę DROGIE.


No tak. Chwalmy złe systemy, bo wprowadzenie dobrego jest trudniejsze. Logiczne.
@Jarusek: Gdzie ja to słyszałem, hmy.... a tak

"nie ma takiej perspektywy, aby Konfa miała więcej niż 5%" - przed wyborami ostatnimi.
"nie ma takiej perspektywy, aby Konfa miała więcej niż 7%" - jeszcze na początku roku
"nie ma takiej perspektywy, aby Konfa miała więcej niż 10%" - niedawnymi tygodniami