Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to jest, że w USA za rzeczy tak absurdalne z naszego punktu widzenia, jak obrażanie przez chirurga uśpionego pacjenta podczas operacji (nagrane przypadkiem telefonem) można dostać PÓŁ MILIONA DOLARÓW odszkodowania, podczas gdy w Polsce za rzeczy typu trwałe kalectwo czy śmierć dostaje się jakieś śmieszne tysiące czy w porywach dziesiątki tysięcy złotych, albo i g.wno się dostaje?

pic rel https://time.com/3933453/anesthesia-phone-voice-recorder-insults-tiffany-ingham/

#pytanie #prawo #wolnesady #polska #usa #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@joekey: Od kiedy USA jest cywilizowanym państwem?
To co piszesz o państwach postkomuny można śmiało zastosować również do innych państw, zwłaszcza w Europie.
Podejrzewam że właśnie w tym tkwi całe clue. Europa to nie USA. Ma to swoje zalety, ale i wady.

@mirko_anonim Bo Polska/Europa to nie USA.
@Xing77: napisałem w krajach postkomuny i ZACOFANYCH. Chcesz się kłócić czy USA jest cywilizowanym krajem? Iks de gdzie byleś ostatni tysiac lat? Witamy na ziemi podróżniku
@joekey: Różnie można interpretować pojęcie kraju cywilizowanego. I tak, USA za bardzo cywilizowane nie jest.

napisałem w krajach postkomuny i ZACOFANYCH.

Jednocześnie dając do zrozumienia że do takich zalicza się Polska...
Ja napisałem że to nie ma znaczenia, ponieważ w wielu państwach Europy obowiązuje takie podejście państwa względem obywatela. Nie tylko zresztą w Europie.
@mirko_anonim: to wynika z fundamentalnej roznicy w systemach prawa. w USA kara ma funkcje odstraszania dla innych, w Europie ma funkcje wylacznie zadoscuczynienia za rzeczywista krzywde.