Wpis z mikrobloga

@SLyer: ale to prawda xD sam mam i psy i kota, to żeby się pieścić muszę #!$%@? po ogrodzie ganiać albo czasem uda mi się go złapać w domu. Sam z siebie przylezie raz na 3 dni, i połasi się pod warunkiem że będę go drapać po szyji i za uszami bo samo głaskanie to on ma #!$%@? i za 2 minuty sobie pójdzie.

No i oczywiście łasi się jak chce
  • 70
@Zly_On Bo pies i kot to dwa inne zwierzęta inaczej okazujące emocje, kot może pokazać przywiązanie np. śpiąc na parapecie metr od ciebie zamiast np. dalej w kuchni, ale ty tego nie zrozumiesz bo myślisz że musi to robić bezpośrednio skacząc ci do mordy. Kot który nie lubi być dotykany nawet przez właściciela, może być do niego bardziej przywiązany niż pies liżący go po twarzy.
  • 16
@LetMeStay Mało tego badania pokazują, że koty bardziej odczuwją niepewność gdy opiekuna nie ma w pobliżu:

"The current data support the hypothesis that cats show a similar capacity for the formation of secure and insecure attachments towards human caregivers previously demonstrated in children (65% secure, 35% insecure) [10] and dogs (58% secure, 42% insecure) [8, 9] with the majority of individuals in these populations securely attached to their caregiver. Cat attachment style
No i oczywiście łasi się jak chce żreć, przy akompaniamencie darcia #!$%@?


@Zly_On: #!$%@? się znasz na kotach xD zajmij się nim, to się nauczysz, że kot miauczy jak czegoś chce i możesz mu to dać, albo jak patologiczny ojciec zapchać mu pysk jedzeniem.

Gówno to zmienia w kwestii takiej, że z psem można się bawić o wiele lepiej i przyjemniej xD


@Zly_On: jak jest się #!$%@? właścicielem który zdania
malinq - >No i oczywiście łasi się jak chce żreć, przy akompaniamencie darcia #!$%@?
...

źródło: comment_1665423310FOmfhygkasuW1sLm16Yd1n

Pobierz
Jestem na takim etapie życia, że mogę ganiać kota po ogrodzie jakbym miał 8 lat. Bo mam #!$%@? co powie jakiś przemarzały wymoczek :)


@Zly_On: no tak, możesz też #!$%@?ć zwierzęta, bo jesteś w takim wieku, że masz #!$%@? co powie jakiś przemądrzały wymoczek.

Ale czy to dobre i moralnie poprawne, aby stresować zwierzęta z własnej głupoty zamiast wziąć książkę do ręki i się czegoś nauczyć? Pewnie stwierdziłeś, że w wieku
  • 35
@LetMeStay @malinq Mentalność pańszczyźnianego chłopa, nie rozumie głębi kryjącej się w mentalności zwierząt na którą wskazują badania. Dla niego świat jest prosty, pies się do niego łasi, kot nie to znaczy że pies go bardziej kocha i tyle. W przeszłości takie upraszczanie świata w okół nas pozwalało przetrwać bo nie trzeba było sobie zawracać głowy nadmierną ilością bodźców, a że to nie odzwierciedla tego jak wygląda świat naprawdę nikogo nie obchodziło.

Ciekawe
Gówno to zmienia w kwestii takiej, że z psem można się bawić o wiele lepiej i przyjemniej xD


@Zly_On: to ty zwierzaka trzymasz do zabawy? Ojej, dzieciątko się bawić chce, a niedobry kotek woli się trzymać zdala od takiego jełopa, który na siłę chce go głaskać i goni po ogrodzie :( kup sobie węża i z nim się baw, deklu.

PS: masz coś mocno z garem nie tak.