Wpis z mikrobloga

Co się dzieje z tym portalem że takie gówno jest plusowane... typ w nienawiści do Ukraińców wybiela sowieckie zbrodnie na Polakach podczas IIWŚ a wykopki jeszcze przyklaskują temu...

Ile to ja się naczytałem kiedyś o tym jak Sowieci byli nawet gorsi niż Naziści, ale jak trzeba dojechać Ukraińcom widzę że nagle można zrobić z Ruskich "łaskawych panów" którzy "tylko" masowo wywozili i jak bydło odsztrzeliwali niewinnych Polaków strzałem w tył glowy. Nie będę wspominał o tym że Sowieckie zbrodnie na Polakach nie zaczęły się i nie skończyły tylko na Katyniu.

Nie ma już cienia wątpliwości że nienawiść do Ukraińców jest ważniejsza nawet niż honor własnego Narodu. Są w stanie opluć Polske i pamięć ofiar 2wś jeśli będą mogli przy tym zaatakować Ukraińców.

#bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa #ukraina #onucowewpisy
McWozniak - Co się dzieje z tym portalem że takie gówno jest plusowane... typ w niena...

źródło: Screenshot_2023-09-13-14-46-23-66_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 35
@McWozniak: żeby tylko Katyń. Rozbiory, zabory, rusyfikacja, wykorzenianie polskiej kultury i mowy, wywózki, deportacje, Sybir, katorżnicze roboty, ledwo po wyrwaniu z łańcuchów - inwazja, potem druga inwazja, znowu okupacja, deportacje, egzekucje. A potem - komuna, której konsekwencje odczuwamy do dnia dzisiejszego. W którym to ruscy co chwila nam grożą, wypominają, drwią, sabotują i jątrzą. I to wszystko nawet nie wspominając o trwającej wojnie i jej następstwach.
  • 9
@Ryneczek: też za bardzo nie lubię tego przykładu i wybielania nazistów, też nie raz czytałem tu jak to wielki niemiecki pan faszysta był kulturalny a "dzicz z Azji" taka zła co mnie irytowało, ale jedyne co brałem z takich wypowiedzi to, to że Sowieci byli okrutni i dotąd nikt tego na wykopie nie podważał, tutaj nagle sie okazuje że znowu przesuwamy granice i tylko Ukraincy byli okrutni...
@McWozniak: Zawsze w takich dyskusjach pt "kto był gorszy" odsyłam do wiersza " Józefa Szczepańskiego Czerwona zaraza", który gorąco wszystkim polecam. W dużym historycznym skrócie - gdyby wojnę wygrali Niemcy, to nikt z nas by dzisiaj nie istniał, dlatego każdy, kto przyszedł w ich miejsce i zapewniał możliwość biologicznego przetrwania, był lepszy.

Czekamy ciebie, czerwona zarazo,

byś wybawiła nas od czarnej śmierci,

byś nam kraj przedtem rozdarwszy na ćwierci,

była zbawieniem
@McWozniak:

niemiecki pan faszysta był kulturalny a "dzicz z Azji" taka zła co mnie irytowało


Czy ja wiem, moja babcia przeżył wojnę i twierdziła dokładnie to samo. Za Niemca było znośnie, ale jak szli kacapy to nie było wiadomo gdzie się kryć. Raz mi opowiadała, że kacapy chciały rozstrzelać sklepikarza, bo sprzedał im niedobre słodycze. Ludzie im pół godziny tłumaczyli, że on nie sprzedaje słodyczy tylko mydło ( ͡° ͜
@Jariii:

Czy ja wiem, moja babcia przeżył wojnę i twierdziła dokładnie to samo. Za Niemca było znośnie, ale jak szli kacapy to nie było wiadomo gdzie się kryć

No i dokładnie to samo mi opowiadała moja matka, która też przeżyła wojnę. Niemców się tak nie bali jak ruskich. Jak przychodzili ruscy to wszystko kradli, gwałcili i zabijali czyli dokładnie tak jak teraz. Bzdur by mi nie mówiła.
Nie ma już cienia wątpliwości


@McWozniak: Weź pod uwagę że to mogą być ruskie onuce i ruskie prowokacje. Oczywiście pożytecznych idiotów nie brakuje, którzy podłapują treści antyukrainskie, ale zdecydowanym inicjatorem tych treści są rosyjskie trolle. Wykop w pełni świadomie akceptuje prorosyjskie i antyukrainskie prowokacje, rosyjskie fakenewsy i tym podoba twórczość ruskich onuc. Nie usuwają tego, nawet nie banują za takie treści, trzeba zgłosić coś naprawdę skrajnego, żeby takie prorosyjskie konto dostało
@McWozniak: Po prostu jest pewien odsetek ludzi którzy zwyczajnie nie radzą sobie w samodzielnym życiu więc albo będą dążyli do bycia pod butem jakiegoś autokraty albo znajdą sobie "wroga" odpowiedzialnego za wszystkie ich porażki. Naprawdę ciężko znalezc mi ogarniętego człowieka który ma ciągoty do konfy/pisu