Wpis z mikrobloga

@EnderWiggin: @Uuroboros Przebiegnięcie maratonu czy przejście 50-60 km w górach powyżej 30 st. w pełnym słońcu stanowi zbyt wysokie ryzyko udaru i odwodnienia i zwyczajnie nie ma sensu - nie ma w tym żadnej przyjemności, a przecież o to chodzi.

Dobry przykład wpływu temperatury na nawodnienie z ostatnich przejść po Sudetach.

2 września - ok. 18 stopni - 59 kilometrów (1900 m suma wejść) - 2.1 L napoju izotonicznego
9 września
czy przejście 50-60 km w górach powyżej 30 st.


@red7000: no ja się nie znam to się wypowiem, wychodzisz wieczorem i wracasz rano i nie idziesz w słońcu.

Przebiegnięcie maratonu


@red7000: no to niech maraton odbędzie się wcześnie rano albo wieczorem. Takie wydarzenia można organizować też w jakieś chłodniejsze dni chyba.
@red7000 Ale ja nawet nie twierdzę że nie. Ekspertem nie jestem ani się za takiego nie uważam. Gdyby mnie ktoś wcześniej spytał przed twoim postem czy można przebiec 50 km to bym się w głowę jebnął.

Szanuję.
@Uuroboros: Po zmroku jest zakaz przemieszczania się po parkach narodowych, jest też wysokie ryzyko spotkania dzikiej zwierzyny. Druga sprawa, średnie przejście takiej trasy jednodniowej trwa ok. 17 godzin. Po prostu czeka się na lepsze dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)