Wpis z mikrobloga

#ukraina Przecież ten chłop to jakiś debil XD PiSowcy praktycznie od początku wojny działali na 150% proukraińsko otwierając granice, transportując broń czy też Ci sami populiści jako pierwsi byli w Kijowie gdy na obrzeżach miasta byli Rosjanie. Nikt nie blokuje Ukraińskiego zboża, jest zgoda na tranzyt ale wtedy się marża nie zgadza. Złotym wyjściem są dopłaty Unijne do tranzytu ale wtedy trzeba było się razem dogadać z Brukselą ale że poobrażali pisowców to Ci ich teraz mają w dupie. No i kolejne pytanie co będą jeść dzieci w Afryce jak Agroholdingi sprzedają zboże do UE ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Konigstiger44 - #ukraina Przecież ten chłop to jakiś debil XD PiSowcy praktycznie od ...

źródło: XDDda

Pobierz
  • 56
@Konigstiger44: A dlaczego Ukraina miałaby nie protestować, skro jednostronny zakaz importu jest niezgodny z porozumieniem, które Polska sama zaakceptowała?

ale wtedy trzeba było się razem dogadać z Brukselą


@Konigstiger44: Jeśli polski rząd zrobi to, co zapowiada, to dogadywać się z Brukselą będzie musiał sam, bo Komisja Europejska będzie miała wszelkie podstawy, żeby ukarać nas za łamanie zasad polityki handlowej.
@JPRW: kary byłyby bezpodstawne tak jak te za imigrantów są bezpodstawne, nie ma żadnego zapisu mówiącego, że prawo UE jest ponad prawem RP, więc te wszystkie kary są jedynie umowne, mogą je sobie ściągać z kpo i innych zapomóg co najwyżej ale i tak robią to bezpodstawnie.
kary są jedynie umowne, mogą je sobie ściągać z kpo i innych zapomóg co najwyżej ale i tak robią to bezpodstawnie.


@Aquamen: Kary są umowne, UE to wyimaginowana wspólnota, tylko to się wszystko sprowadza do tego, że piniondze nam zabierają za niekompetencję rządzących klaunów.

btw, w tym przypadku kara za naruszenie reguł wspólnej polityki handlowej będzie ewidentna
@JPRW: jeśli to nie twoje pieniądze to jak ktoś mógł ci je zabrać inteligencie? Pokaż mi zapis który stanowi, że UE może nam w ten sposób dyktować co możemy robić we własnym kraju a co nie? Na jakiej podstawie mogą nas ukarać skoro jesteśmy niepodległym suwerennym państwem a prawo UE nie stoi ponad naszym.
@Aquamen: Już ci pisałem: w UE polityka handlowa jest wyłączną kompetencją wspólnotową, żadne państwo nie może samodzielnie wprowadzać obostrzeń w tym zakresie. Kiedyś uczyli o tym na wosie w gimnazjum.
@Aquamen: Nie sraj żarem tylko sobie sprawdź jakie jest miejsce umów międzynarodowych w porządku prawnym RP i skończ się ośmieszać błaźnie.
Wybitny prawnik na portalu z śmiesznymi obrazkami w oparciu o bełkot dresiarza z Opola, właśnie podważył istnienie Unii Europejskiej. Oklaski na stojąco. Wspólna polityka handlowa nie istnieje, bo nie i #!$%@? <tupie nóżką>.
@Aquamen: Nie mam siły na dyskusje z totalnym ignorantem, ale zapytam, bo chciałbym zrozumieć ten punkt widzenia. Traktaty, cały wspólnotowy dorobek prawny to twoim zdaniem fikcja, tak? I Unia Europejska to też zatem fikcja, tak?
Jeśli Niemcy jutro wprowadzą cło na zboże z Polski, Czesi i Słowacy całkowicie zakażą wwozu polskiego mięsa, a Holandia uzna, że Polacy nie mają tam prawa do pracy, to twoim zdaniem wszystko będzie w porządku, tak?
Nie mam siły


@JPRW: nie masz argumentów zwyczajnie, zawsze gdy brakuje ci argumentów siada ci psycha i zaczynasz wyzwiska argumentując tym, że nie masz siły i rozmówca nie dorasta ci do pięt.

Prawda jest taka, że jesteś zwyczajnie słaby, swoje teorie opierasz na słabych fundamentach które jeśli ktoś zburzy próbujesz odbudowywać chamstwem i prostactwem.

To jak pokażesz mi w końcu taki zapis czy będziesz się zasłaniał jak dziecko za kiecką matki?
@JPRW: dlaczego mieszasz pojęcia, jednolity rynek UE jest wyłącznym przywilejem państw członkowskich, nie państw członkowskich i Ukrainy. Niemcy nie mogą nałożyć ceł na Polskę, Czechy i Słowacja już zakazywały polskich produktów z powodów sanitarnych. To co Polska zrobi to odbierze kompetencje unijne i tym samym narazi się na karę z KE. Bardzo nieuczciwa jest ta twoja żonglerka pojęciami byleby uzyskać odpowiedni wydźwięk.