Wpis z mikrobloga

#ukraina Przecież ten chłop to jakiś debil XD PiSowcy praktycznie od początku wojny działali na 150% proukraińsko otwierając granice, transportując broń czy też Ci sami populiści jako pierwsi byli w Kijowie gdy na obrzeżach miasta byli Rosjanie. Nikt nie blokuje Ukraińskiego zboża, jest zgoda na tranzyt ale wtedy się marża nie zgadza. Złotym wyjściem są dopłaty Unijne do tranzytu ale wtedy trzeba było się razem dogadać z Brukselą ale że poobrażali pisowców to Ci ich teraz mają w dupie. No i kolejne pytanie co będą jeść dzieci w Afryce jak Agroholdingi sprzedają zboże do UE ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz Konigstiger44 - #ukraina Przecież ten chłop to jakiś debil XD PiSowcy praktycznie od ...
źródło: XDDda
  • 56
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: No tak średnio. Bo jednostronny zakaz zapowiedziała Polska i Węgry. Nie widziałem takich deklaracji ze strony Słowacji, Rumunii czy Bułgarii. Jeśli widziałeś, to je pokaż, bo mogę się mylić. A w karaniu Polski i Węgier Komisja Europejska ma pewną wprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast oczywiście procedura jest czasochłonna i w patrząc pod kontem nie prawnym a politycznym jest całkiem możliwe, że po wyborach będzie bezprzedmiotowa.
@JPRW: twoje szlochanie jest dla moich uszu czymś pięknym, jakby Jezusek bosą nóżką po uszkach mi przeszedł. Twoje wyginanie się by tylko znaleźć jeden logiczny argument bawi mnie do łez. Pomyśl nad założeniem własnego kabaretu. Jeden komik z Ukrainy też miał kiedyś takie marzenie i dzisiaj ma swój kabaret. Nigdy nie rezygnuj z marzeń.
@JPRW: nikt też nie zapowiedział kary dla Polski jak nałoży samodzielnie embargo, więc po co dyskutować o hipotetycznej nieznanej przyszłości idąc tym tokiem myślenia - zaraz się sam zaorasz tymi straszakami. Fakty są takie, że za utrzymaniem zakazu są wszyscy ukraińscy sąsiedzi i Bułgaria. problem jest polityczny i kara mało prawdopodobna w mojej opinii więc wystarczy poczekać kilka dni i się przekonamy czy Ukraina wniesie o arbitraż w WTO czy może
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Tobie się serio wydaje, że KE po prostu tak sobie przejdzie nad poważnym naruszeniem wspólnej polityki handlowej? Gratuluję optymizmu. Ja mam go mniej. Na szczęście dla nas tak jak pisałem: procedura jest skomplikowana i czasochłonna i może być powtórka z kwietnia/maja, kiedy udało się znaleźć kompromis, też z uwzględnieniem Ukrainy., bo w procedurę przed WHO również nie wierzę. Natomiast jest jest tryb arbitrażu.

Nigdy nie rezygnuj z marzeń.


@Aquamen:
@JPRW: potrzebne było tylko kilka odpowiedzi, kilka wyzwisk żeby wycofać się rakiem ze straszenia karami? Przyjmuję to małe zwycięstwo. Jednak problem jest polityczny, najpewniej zakaz zostanie przedłużony co zresztą jest dopuszczone w rozporządzeniu o liberalizacji niektórych produktów z UA ale Ukraina wywalczy w ten sposób więcej pomocy od UE dla agroholdingów i ukraińscy oligarchowie napchają kieszenie, nie bój się - to zapewne będzie kolejne taktyczne zwycięstwo kosztem długoterminowej strategii wejścia do
Przyjmuję to małe zwycięstwo.


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Zupełnie niesłusznie, bo nic takiego nie napisałem. Jeśli Polska wprowadzi jednostronne embargo, to kary będą zasadne w 120%. I mam nadzieję, że Komisja Europejska zajmie się ich wprowadzeniem jak najszybciej się da, bo to byłoby skandaliczne naruszenie fundamentalnej podstawy, na której zbudowana jest UE. Ukraina również będzie miała wszelkie podstawy, żeby dochodzić swoich racji, nie wiem tylko czy akurat ścieżka w WHO jest najwłaściwsza.
Natomiast, wbrew
@JPRW: co to za chochoł? Dyskutuj uczciwie albo mnie nie wołaj, nie ma sytuacji UE vs Polska, jest UE vs Polska, Rumunia, Słowacja, Bułgaria, Węgry, co do podstaw dochodzenia swoich racji trudno się nie zgodzić, pytanie tylko czy zdecydują się na ruch samobójczy. Reszta to jakieś twoje urojenia, nawet nie będę komentował wymyślonego chochoła do bicia
A dlaczego Ukraina miałaby nie protestować, skro jednostronny zakaz importu jest niezgodny z porozumieniem


@JPRW: chyba czas na pokazanie miejsca w szeregu. Jak dajpaina blokowała polskie pociągi z Chin czy import kurczaków to dajpaincy nie byli tacy wyszczekani.
Zdecydowanie czas na remont lotniska w Rzeszowie.