Wpis z mikrobloga

@daft_apple: no i na pewno tak jest:) raczej nikt niepełnosprawny nie zapuszcza się w tamte okolice. A jeśli mam wjeżdżać rowerem po tej "rampie" to wolę wciągnąć rower po schodach, które są obok :)
  • Odpowiedz
@Alver: Śmieszki, heheszki, ale pomijając windę (bo tj. @rss: napisał budowa + konserwacja windy sporo kosztuje) jak inaczej proponujesz to rozwiązać?

Widzę ludzie pękają z beki/żalu, a gdyby sami mieli na wózku podjechać pod górę, to mieliby problem ;)
  • Odpowiedz
@isomalta: Wiesz w jakim to jest miejscu? Prawie odludzie... jak na razie. Już na początku napisałem, że nie mam pojęcia jak można to zrobić, jednak są specjalne urządzenia i wyciągi (nie koniecznie windy) właśnie do takich sytuacji. Sądzę że taki podjazd też byłby problemem dla niepełnosprawnych, jednak sam w sobie jest lepszym rozwiązaniem niż gdyby go nie było. Jednak mamy przepisy które specyfikują wymogi dotyczące takich podjazdów, w mojej opinii
  • Odpowiedz
@Alver: To, że odludzie, to nie ma najmniejszego znaczenia.

Nie masz pojęcia, ale pośmiać się trzeba :D

Do takich ruchomych platform trzeba zatrudnić personel stały, więc też się zastanów, czy nie będzie to porównywalne kosztowo z windą :) Sam podjazd jest jak najbardziej prawidłowy, nie wiem jakie przepisy masz na myśli, zalinkuj jeśli możesz :)

W ogóle chaotyczna ta Twoja odpowiedź :D
  • Odpowiedz
@isomalta: W którym miejscu i z czego się śmieję? O czym nie mam pojęcia?

Po raz trzeci powtarzam, że nie mam pojęcia jak można to inaczej zrobić. Jednak wydaje mi się, że platformy obsługiwane przez samych inwalidów również widziałem.

Co do przepisów to mam na myśli te dotyczące wymogów jakie podjazd musi spełniać.

Możliwe, że chaotyczna, przepraszam, nie jestem w dobrej formie ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@Alver: Tu wyśmiewasz podjazd:

Nie wiem kto to wymyślił ale jest geniuszem...


Nie masz pojęcia o tym, co po raz trzeci powtarzasz :D Podsumowując, nie masz pojęcia jak to inaczej rozwiązać, ale ktoś kto to zrobił, jest "geniuszem"
  • Odpowiedz
@isomalta: Wyśmiewam twórcę, bo widziałem lepsze podjazdy, zresztą ze zdjęć na google maps widać że można było to lepiej wykonać. Więc ze zwykłej obserwacji można wywnioskować że mogło być to wykonane lepiej.

Nie mówię, iż wymogów nie spełnia tylko że wymogi mogły by być bardziej chroniące interes niepełnosprawnych. Większość debilizmów w Polsce spełnia wymogi jednak są debilizmami. Rozumiesz o co mi chodzi. Zresztą umówmy się, ten wpis, jak i większość
  • Odpowiedz
@Alver: Jak byś to ulepszył? Moim zdaniem, jest ok, nie wiem, co w tym debilnego.

Zgadzam się, że wymogi powinny zwiększyć bezpieczeństwo niepełnosprawnych, ale to już zadanie ustawodawców :)

Wiem, wiem, #!$%@?łam się :D Cieszę się, że jesteś usatysfakcjonowany
  • Odpowiedz