Wpis z mikrobloga

100 debilizmów platformy, pominąłem coś ważnego?

1. Finansowanie invitro z moich pieniędzy. Jak ktoś chce mieć dziecko to powinno go być stać na to.
6. Podwyżki dla słabych nauczycieli i innych wuefistów, którzy mają ferie, wakacje i inne wolne dni.
11. Czemu ktoś ma sprawdzać, czy dziecko ma downa z moich pieniędzy? Jak ktoś planuje aborcję to niech sam sobie to sprawdzi.
13. Program identyczny jak 500+, niby żeby coś poprawić, a skończyć się klasycznym "może to nic nie dało, ale chociaż się nażarliśmy". Dodatkowo program skierowany do kobiet, dyskryminuje mężczyzn.
18. Czy religia prawnie nie powinna być na pierwszej lub ostatniej lekcji? Z tego co rozumiem już mamy takie prawo, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.
19. Wprowadzimy dopłaty dla zakładów pogrzebowych.
20. Zakaz pracy w niedzielę
33. Urlop dla przedsiębiorców xDDD (ulga zawsze na plus, ale nie dotowanie)
39. Osoby opiekujące się niepełnosprawnymi po prostu powinny móc pracować i tyle.
41. Renta socjalna w wysokości minimalnego, to po co w ogóle pracować?
45. To aż się prosi o niegospodarność, jak ktoś chce mieć zajęcia dodatkowe to niech płaci.
47. Kolejne prawo pod kobiety, czemu mam płacić alimenty na cudze dzieci? 800+ to za mało?
55. Odgórna regulacja cen, żeby zrobić na złość Kościołowi. Jak komuś się nie podoba to niech wybierze inny cmentarz.
82. Liczbę ministerstw należy zmniejszać, a nie robić loda Ślązakom.
86. Zmniejszanie odległości od wiatraków nie jest dobre, trzeba wprowadzić odszkodowania.
87. Zamrażanie cen to zły pomysł.
91. Katastrofalny pomysł i napychanie kabzy deweloperom.
92. czyt. zwiększymy ceny wynajmu o 600zł i pogorszymy tym samym sytuację na rynku wynajmu mieszkań
94. Z nieznanego powodu chcą dyskryminować organizacje nacjonalistyczne
98. Damy pieniądze darmozjadom, którzy mało wnoszą do społeczeństwa.

Na podstawie: https://100konkretow.pl/wszystkie-konkrety/

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa
  • 36
@cordianss: Oceniając pod kątem gospodarczym podobają mi się punkty #4 #37. Pozostałe w miarę OK, ale widać, że PO jest mocno oderwane od rzeczywistości. Nie są w stanie poprawnie zidentyfikować istotnych aspektów dla społeczeństwa. Chyba mają słabe firmy od badań lub po prostu nie chcą wygrać wyborów. PiS dużo lepiej sobie w tym radzi i z tego co słyszałem to wydają sporo na badania.

A jak już krytykujemy program to:
20. Zakaz pracy w niedzielę

20. Co najmniej połowa strategicznych produktów żywnościowych w sklepach musi pochodzić z Polski. Wprowadzimy obowiązek oznaczania flagą kraju pochodzenia wszystkich świeżych produktów w sklepach.


@cordianss: co XD
86. Zmniejszanie odległości od wiatraków nie jest dobre, trzeba wprowadzić odszkodowania.


@cordianss: obecna ustawa to jest debilizm który eliminuje 98% terenów nadających się do postawienia elektrowni wiatrowych. No ale wtedy zawsze można #!$%@?ć hajs za emisje CO2 bo "hehe no nie ma gdzie postawić wiatraka panie unia, nie nasza wina"
18. Czy religia prawnie nie powinna być na pierwszej lub ostatniej lekcji? Z tego co rozumiem już mamy takie prawo, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.


mylisz się
13. Program identyczny jak 500+, niby żeby coś poprawić, a skończyć się klasycznym "może to nic nie dało, ale chociaż się nażarliśmy". Dodatkowo program skierowany do kobiet, dyskryminuje mężczyzn.


@cordianss: gdyby 500+ było uzależnione od aktywności zawodowej beneficjentów to tak - a tak to gówno prawda nie identyczny. To tak jak powiedzieć, że kwota wolna i zasiłek dla bezrobotnych to to samo.
1. Finansowanie invitro z moich pieniędzy. Jak ktoś chce mieć dziecko to powinno go być stać na to.


@cordianss: jak cię samochód pierdzielnie to też powinieneś mieć pokryte zabiegi tylko do wysokości wpłaconych składek. Podobnie z nowotworem, co? XD A może ja chce żyć w państwie gdzie jak ktoś chce mieć dziecko to może liczyć na wsparcie społeczności, bo nie wiem, żeby dany naród trwał, to musi... istnieć? XD

Już pomijam
@cordianss: pomijając fakt, że twoje przypierdzielki są totalnie na siłę, to pominęło ci się kilkadziesiąt punktów które jakoś nie pasowały pod tezę XD Trochę to żałosne jeśli mam być szczery XD

Jak dla mnie główną i jedyną poważną wadą tych pomysłów jest to, że nie wierzę, iż PO zrealizowało by więcej jak 5% z nich (jak dobrze pójdzie).
  • 1
@Gluptaki:

jak ktoś chce być przedsiębiorcą to niech firmę założy a nie idzie na klechę któremu się marzy zarabiać na ludziach w żałobie

No to ksiądz robi biznes i sprzedaje działki, czemu państwo ma się wtrącać? Bo nie lubisz klechów?

obecna ustawa to jest debilizm który eliminuje 98% terenów nadających się do postawienia elektrowni wiatrowych.

Dlatego, że te 98% nie nadaje się na farmy wiatrowe, nie życzę ci, żeby ktoś postawił
No to ksiądz robi biznes i sprzedaje działki, czemu państwo ma się wtrącać? Bo nie lubisz klechów?


@cordianss: z tego samego powodu z jakiego się wtrąca w mejzę zarabiającego na magicznych terapiach dla śmiertelnie chorych dzieci. Ludzi żerujących na tragedii innych należy tępić.

Dlatego, że te 98% nie nadaje się na farmy wiatrowe, nie życzę ci, żeby ktoś postawił wiatrak obok twojego domu i nie dał odszkodowania. To co robi państwo