Wpis z mikrobloga

chmura powinna być twoim przyjacielem, domowy NAS to troche przeżytek już


@SmutnoMi:
Ło Panie ( ͠° °)
Ło kurde
To jak porównywać wynajmowaną hulajnogę do własnego busa ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie twierdzę że chmura jest zła, ale są rzeczy których nie zrobisz z chmurą albo będą one dużo droższe.
@K-S-: przykład czego nie zrobisz z chmura albo wychodzi to drogo? Porównanie dosyć trafne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kup i utrzymaj busa, w momencie gdy chcesz tak właściwie tylko dojechac na siłownie i do pracy :)
@SmutnoMi: Na chmurze nie pobiorę przez noc torentów. Nie przekopiuje na szybko zawartości całego smartfona. Z chmury nie uruchomię gry. Ogranicza mnie też transfer.

I to o czym pisałem czyli kopia zapasowa, na nasa ładuje zawartość całego dysku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z chmury najczęściej korzystam gdy chcę komuś przesłać jakiś plik.
@Michuy: Do domowych zastosowań, możesz wziąć np office365 family i masz 6x 1TB za jakieś 300zł rocznie (można i taniej). Jak chcesz bardziej pro scenariusze to wtedy można iść w Azure Files / Azure Blob Storage i wtedy cena rośnie ale rosną też możliwości i wygoda (w porównaniu do NASa)

@K-S- Jeśli chodzi o transfer to NAS też tutaj nie poszaleje. Najszybszy był by bezpośrednio wpięty dysk do kompa, ale wtedy