Wpis z mikrobloga

Jaki podział pieniążków powinien następować se w małżeństwie?
Wszystkie pieniążki wspólne?
A może każda osoba wpłaca równą skladkę na wspólne konto?
A może % składkę na wspólne konto?
A może wszystko i zostawia się tylko określoną kwotę?
A może brak konta wspólnego?
#malzenstwo #zwiazki #finanse
  • 19
@aczutuse u nas jest wszystko wspólne. zarabiam ponad 2 razy więcej niż mój mąż. nie widzimy powodu dzielenia wszystkiego na dwa, a później składania się.
skoro zdecydowaliśmy się na wspólną przyszłość, nie widzimy powodu dla takich działań.
i już 11 lat tak żyjemy. szczęśliwie w dodatku. nikt nikogo nie rozlicza z wydatków, bo ufamy sobie.
Z mężem mamy konta osobiste w tym samym banku. Upowaznilismy siebie nawzajem, mamy wspólne konta oszczędnościowe, walutowe, etc. Jak jedno ma mało hajsu, bierze od drugiego. Zakupy/opłaty robimy mniej więcej po równo. Odkładamy ile możemy. Wydajemy rozsądnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@aczutuse ja ogólnie zarabiam "tak dużo" jak na powiatowe miasto.
nie, nie straciłam pociągu seksualnego. nie straciłam szacunki do niego. i mam nadzieję, że się razem zestarzejemy, bo to naprawdę wspaniały człowiek.
nie postrzegam pensji jako "moja pensja", a pieniądze, które możemy wspólnie wykorzystać na wspólne życie. nie chcę i nie wyobrazam sobie życia bez tego człowieka. postrzegam go - w kontekście przywiązania - jak jakąś moja część ciała.
jeśli kiedykolwiek zdarzy
@aczutuse: Zarówno w poprzednim jak i w obecnym związku mamy wspólne konto. W poprzednim to ja zarabiałam wielokrotnie więcej, w obecnym zarabiamy w miarę podobnie.

Dzielenie się jest super na początku związku, ale nie sądzę, by był dobrą opcją przy czymś zaawansowanym.
@aczutuse: Zwiazek malzenski to troche jak zakladanie spółki. Masz na nia pomysl, masz fundusze, ale bez odpowiedniego zgrania zespołowego, inwestycji i organizacji firma moze upasc.

W przypadku zwiazku malzenskiego, intercyza powinna byc obligatoryjna bo jest zabezpieczeniem w szczegolnosci dla faceta. Dzisiejsze prawo za bardzo stoi po stronie kobiet. Jesli jestes facetem ktory doszedl sam do wielu zyciowych rzeczy, powinienes sie moc zabezpieczyc gdyby zwiazek mial upasc. I ty i partnerka powinni