Wpis z mikrobloga

Siemanko, dostałem propozycję obniżenia składki na AC o 30% jeżeli zainstaluje aplikacje warta4u. W skrócie - aplikacja działa w tle i śledzi czy jeżdżę zgodnie z przepisami. Jeżeli nie jeżdżę to i tak nie wyciągają żadnych konsekwencji, ale sam motyw, że ktoś śledzi moją jazdę sprawia mi pewien dyskomfort. Dodam jeszcze, że aplikacja musi być włączona 3 miesiące, po tym czasie można ją wyłączyć. Więcej o tym pod tym linkiem. W moim przypadku różnica w AC to 400 zł. Co o tym myślicie? #ubezpieczenia #motoryzacja #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: wolałbym już dopłacić te 400zł o ile jeździłbym sporo. To nie tylko dyskomfort, ale świadomość, że ktoś patrzy Ci na ręce sprawiałby, że czułbym się o wiele mniej pewnie na drodze i mógłbym popełnić tragiczny w skutkach błąd
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: Nigdy w życiu. Zapomnij całkowicie i skasuj jeśli już zainteresowałeś.

Te aplikacje nie są przecież by wyłapać dobrych kierowców, tylko żeby wyłapać tych złych, a że większość się złapie w te same filtry to tylko zysk dla TU.

KAŻDE przekroczenie prędkości będzie uwzględnione. Każde mocniejsze hamowanie również. W yanosiku mam ocenę 6.0 a jeżdżę bardzo płynnie ale szybko. Jak myślisz, czy apka ubezpieczyciela będzie się znacząco różnić od yanosik, który
  • Odpowiedz
@cwlmod: rotfl, ludzie za 120-150 zł sprzedają swoje wszystkie dane Rankomatom i innym Mubi, a Ty myslisz że za 400 nie pozwolą się śledzić :D ?
  • Odpowiedz
rotfl, ludzie za 120-150 zł sprzedają swoje wszystkie dane Rankomatom i innym Mubi


@sayanek: Co niby robią? xD

a Ty myslisz że za 400 nie pozwolą się śledzić :D ?

Przecież ta zniżka jest zależna od wyniku i szybko i wyjdzie że będzię prędzej 400+ dopłaty a nie zniżki
  • Odpowiedz
Co niby robią? xD


@cwlmod: Czytałeś regulaminy tych ,,zwrotów"? mogą orać Twoje dane jak im się podoba :)

Przecież ta zniżka jest zależna od wyniku i szybko i wyjdzie że będzię prędzej 400+ dopłaty a nie zniżki


@cwlmod: Zniżkę dostajesz od razu, a wyniki z apki mogą jedynie skutkować w przyszłorocznej ofercie w danej firmie.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Kurde poświęciłem kilka min i proszę bardzo :) W regulaminie promocji masz zapis taki:

6. Nagroda przysługuje, jeśli spełnisz wszystkie warunki Konkursu i Ogólnego Regulaminu Konkursów i Promocji nie

odstąpisz od umowy ubezpieczenia oraz nie sprzedasz samochodu w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy ubezpieczenia


W ogólnym regulaminie konkursów jest w sumie tylko jedno ograniczenie, mianowicie:

9.Dane osobowe Uczestników Konkursu nie będą ̨ przekazane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej
  • Odpowiedz
@sayanek: Chłopie, ty po prostu niczego nie rozumiesz xD

Dane MUSZĄ być przetwarzane, żeby móc zrobić cokolwiek. Skoro odsyłają do polityki prywatności to znaczy, że zasady są wspólne dla klientów biorących bonus i tych nie biorących. Po prostu jeśli korzystasz z mubi to coś tam im udostępniasz, a nie że sprzedajesz swoje dane za 150zł xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: Ale to że muszą przetwarzać to ja wiem, mam kontakt z RODO codziennie zawodowo :) nie musisz próbować mnie uświadamiać, całkowicie pomijałem zapisy o przetwarzaniu w celu wystawieniu polisy czy wypłaty tych pieniędzy.

Ogólnie w skrócie robią sobie z tych danych paczki danych i mogą jest sprzedawać dalej i sami z nich korzystać.
  • Odpowiedz
@sayanek: Aha, tylko że dalej nie przedstawiłeś zadnego dowodu, że ta promocja się czymś różni od zwykłego zakupu polisy przez nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@insurance: Czasami z miła chęcią robię sobie przerwę od papierków, żeby z kimś podyskutować :) Najlepsze w nudne dni gdy wszyscy chcą załatwiać tematy zdalnie i niema z kim pogadać na miejscu :)
  • Odpowiedz