Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj w lombardzie z zamiarem kupna telefonu. 2 nówki sztuki telefonu, jeszcze zafoliowane. Wzięte na raty w play. Lombard daje gwarancje, że w przypadku gdy telefon zostanie zablokowany to zwracają pieniądze, gdy dopytałem okazało się ze ta gwarancja trwa tylko 3 miesiące. Telefony w lombardzie są od czerwca. Mamy wrzesień i są dalej odblokowane.

1. Jak duże ryzyko jest, że ktoś przestanie spłacać ten telefon? czy to częsta praktyka czy raczej nie ma sie czym przejmować i kupować?
Zakładając, że 3 miesiące jest już spłacany, 3 miesiące gwarancji daje lombard to zostaje jeszcze pewnie 1,5 roku do spłaty.

2. Co w przypadku gwarancji na taki telefon (nie ma paragonu) czy gwarancja producenta wtedy działa czy potrzebny jest paragon (Samsung)?

3. Co w przypadku zablokowania takiego telefonu (nie spłacanie rat) czy Samsung/Play taki telefon odblokuje gdy pokażę rachunek od lombardu że to ja jestem nowym właścicielem tego telefonu?

4. Czemu ludzie kupują nowe telefony na raty i oddają do lombardu? Przecież to sie totalnie nie opłaca. Podejrzewam, że to forma brania pożyczki gdy nie mamy umowy o prace, a nie chcemy brać chwilówki na 10000%.

5. Kupować/Nie kupować? Nowy telefon z pełna gwarancją moge kupić 1000zł drożej.

#samsung #telefony #telefon #android #lombard #play #orange #tmobile
  • 21
  • Odpowiedz
3. Co w przypadku zablokowania takiego telefonu (nie spłacanie rat) czy Samsung/Play taki telefon odblokuje gdy pokażę rachunek od lombardu że to ja jestem nowym właścicielem tego telefonu?


@wujek_zla_rada: Nie jesteś nowym właścicielem, bo w umowie ratalnej na 99% jest zapis, że do momentu spłaty rat właścicielem telefonu jest operator. Z punktu prawnego zalatuje tu paserką. W ogóle takie zakupy to rosyjska ruletka w której masz nabite wszystkie komory poza
  • Odpowiedz
no przecież ktoś tylko czeka żebyś kupił i przestanie płacić.


@nalot_1: no już kupił lombard, u nich od czerwca wiec już powinien ktoś przestać płacić. Chyba, że zamieszany jest w to sam lombard
  • Odpowiedz
  • 10
@wujek_zla_rada Większość tych telefonów jest wzięta na kradzione dane. Oddanie ich do lombardu jest formą zarobku dla złodziei danych osobowych. Po jakimś czasie zostaną one zablokowane. Jak kupisz coś kradzionego to przyjedzie policja i ci to zabierze bez żadnej rekompensaty. Nie jesteś wtedy nowym właścicielem tylko ofiarą paserstwa.
  • Odpowiedz
No dobra a co w takim przypadku? Zakup przez allegro, wziety w t-mobile. "Witam. Nie jesteśmy stanie stwierdzić kiedy telefon zosanie spłacony, ale dajemy gwarancję, że go nie zablokują, inaczej zwrot pieniędzy."
  • Odpowiedz
@Snusmumriken_: dopytałem o termin tej gwarancji i sprzedawca twierdzi ze daje dożywotnią, wiec w sumie, zakup od firmy przez allegro, jak cos bedzie nie tak to moge żadać zwrotu hajsu, jesli tego nie zrobią to zawsze zostaje allegro protect? W teorii jestem zabezpieczony, czy może naiwny? :D
  • Odpowiedz
@wujek_zla_rada: Kupiłem w lombardzie ze 3 lata temu, też flagowca Samsunga, też oszczędność rzędu 1000 zł, w pudełku był paragon na 1 zł, więc na 100% ktoś wziął na raty. Działa do tej pory. Pierwsze co zrobiłem jak przyszedł (zakup przez allegro) to zainstalowałem nie brandowany soft, wcześniej miał soft Playa.
  • Odpowiedz
@wujek_zla_rada: Zastanów się dobrze. Lombard sprzedaje 1000 zł taniej a i tak na tym zarabia. Jeszcze ta gwarancja max 3 miesiące. Przecież lombard musiał odkupić ten telefon za ułamek ceny rynkowej. Wszystko jest wyliczone. Ktoś kto oddaje nowy telefon wart np. 3000 do lombardu za 1000-1500 ma nóź na gardle. Przyjrzyj się, kto jest klientelą lombardów, raczej nie adwokaci i lekarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
  • Odpowiedz