Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj w lombardzie z zamiarem kupna telefonu. 2 nówki sztuki telefonu, jeszcze zafoliowane. Wzięte na raty w play. Lombard daje gwarancje, że w przypadku gdy telefon zostanie zablokowany to zwracają pieniądze, gdy dopytałem okazało się ze ta gwarancja trwa tylko 3 miesiące. Telefony w lombardzie są od czerwca. Mamy wrzesień i są dalej odblokowane.

1. Jak duże ryzyko jest, że ktoś przestanie spłacać ten telefon? czy to częsta praktyka czy raczej nie ma sie czym przejmować i kupować?
Zakładając, że 3 miesiące jest już spłacany, 3 miesiące gwarancji daje lombard to zostaje jeszcze pewnie 1,5 roku do spłaty.

2. Co w przypadku gwarancji na taki telefon (nie ma paragonu) czy gwarancja producenta wtedy działa czy potrzebny jest paragon (Samsung)?

3. Co w przypadku zablokowania takiego telefonu (nie spłacanie rat) czy Samsung/Play taki telefon odblokuje gdy pokażę rachunek od lombardu że to ja jestem nowym właścicielem tego telefonu?

4. Czemu ludzie kupują nowe telefony na raty i oddają do lombardu? Przecież to sie totalnie nie opłaca. Podejrzewam, że to forma brania pożyczki gdy nie mamy umowy o prace, a nie chcemy brać chwilówki na 10000%.

5. Kupować/Nie kupować? Nowy telefon z pełna gwarancją moge kupić 1000zł drożej.

#samsung #telefony #telefon #android #lombard #play #orange #tmobile
  • 21
  • Odpowiedz