Wpis z mikrobloga

Wykopek z IT zarabiający 15k miesięcznie właśnie pakuje piórnik i wychodzi na autobus do powiatowego bo o 7.30 ma wf, następnie będzie #!$%@?ł potem na pozostałych lekcjach xd
  • 230
  • Odpowiedz
to jest "nie wiadomo ile". 15k netto to jest top 5% zarabiających.


@eloar: nie jest, to jest top 5% w firmach zatrudniających 10+ osób. W ogóle nie bierze się pod uwagę ludzi w mniejszych spółkach oraz ludzi z inną formą zatrudnienia lub na jdg. A wiadomo, że jak ktoś więcej zarabia to nie siedzi na etacie. Obstawiam, że 15k netto lub więcej to zarabia pewnie więcej niż 20% pracujących
  • Odpowiedz
@axelrodi: ja cale zycie pracuje ciezko, konczylem studia, szkolilem sie w zawodzie, i mam 7k netto. i nie wiem jak moge osiagnac wiecej. wsrod znajomych po prostu sa takie zarobki, nie maja wiecej, mieszkam w warszawie, zawod architekt krajobrazu
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: może trochę farta miałem, bo jeszcze pół roku temu zarabiałem 5k netto, no ale w IT nie musisz być programistą żeby dobrze zarabiać. Ja jak i wielu innych zaczynało od helpdesku czy innej pierwszej linii wsparcia, po tych paru latach każdy przeskoczył już o jedno/dwa stanowiska do góry. W korpo w miejscu się nie stoi. Jeden został specjalistą ds. integracji, inny testerem, inna project menagerem i tak wypisywać można
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: 7k netto to już spoko pieniądze, ja zarabiając tyle właśnie wyprowadziłem się z warszawy, żeby zbić koszty życia i było spoko. Nie znam Twojej branży, ale domyślam się, że na etacie będzie ciężko i jeśli chcesz zaczać zarabiać znacznie więcej to jedynie własna działalność.

I dbaj o kontakty z ludźmi, ucz się jak być charyzmatycznym, dobrze się prezentuj. Kupę pieniędzy w życiu zarobiłem dlatego, że najpierw ktoś zobaczył, że
  • Odpowiedz
@Strahl ale to tylko pokazujesz brak jakiegokolwiek poziomu moralnego pisząc takie sformułowania i tak oceniając ludzi. pomijam to że pewnie zgadłem że jesteś bękartem psa i jakiejś urzędniczki którzy żyją z moich podatków. pomijam to że moi dziadkowie zginęli w holokauście przez polaczków takich jak ty. Z takimi chamami jak ty, którzy mentalnie nie wyrośli z czworaków z których pochodzą w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. jesteś śmieciem i nawet
  • Odpowiedz
  • 2
@lukiboss posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska.
  • Odpowiedz
@Kurczak2022: Popłacz jeszcze troche, miernoto z wyrokiem hodująca psy w piwnicznej hodowli i strugająca się na bogacza. Z niczego tak nie kisne jak z nowobogackiego odpadu któremu udało się jako pierwszemu pokoleniu dorwać parę złotych i strugają się na milionerów. :D
  • Odpowiedz
Ale mitomanów osranych w komentarzach xD

jeden robi 16k na miesiąc
Drugi zna typa co robi 50k
Trzeci zna typa co wgl jest multi milionerem
Czwarty po studiach od razu 7k xD
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: Więcej nie osiągniesz, chyba, że zostaniesz szefem jakiegoś biura, albo kierownikiem zespołu. Niestety, nie we wszystkich zawodach jest równość. Wiele ma hardcap w postaci ok. 10-12k netto dla specjalisty/eksperta i więcej po prostu się nie da, o ile nie pójdziesz w zarządzanie ludźmi.

Programiści na wykopie to rak, ale oni po prostu mają sufit 2-3x dalej bez żadnego zarządzania ludźmi. Przepaść między IT a resztą technicznych zawodów jest ogromna,
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: Jak pracowałem na helpdesku to zajmowałem się apkami wewnętrznymi, natomiast każde korpo korzysta też z innych apek, nie mówiąc już o jakimś outlooku/excelu, ale np. do zgłoszeń mają servicenow czy coś podobnego. Naturalnie, że używając takich narzędzi coś tam się uczysz, no i po jakimś czasie zostałem adminem apki w tym stylu. Jak przechodziłem z helpdeskowania do junior admina to #!$%@? umiałem, miałem 3 miesiące wdrożenia, gdzie nie zarobiłem
  • Odpowiedz
@Strahl ty to pewnie robisz u Niemca lub Holendra i jesteś traktowany gorzej niż pies dlatego musisz udowadniać że jesteś kimś. Zrozum że dla nas zawsze będziesz śmieciem, ty i twoje bękarty
  • Odpowiedz
@trololo55: Przecież średnia dla jdg jest niższa od średniej pensji z gusu.
@axelrodi Ja tylko piszę, że dziwacznie wyglądają te przelewy na pełne kwoty, co to za forma zatrudnienia, uop? faktury?
Po prostu w 99% przypadków z którymi się spotkałem wchodziło tyle zmiennych że przy większych kwotach nigdy nie widziałem kasy zaokrąglonej do takich sum, choćby dlatego, że między firmami wszystko rozliczaliśmy netto, a przelewy przychodzą z vatem.
  • Odpowiedz
To są niedorajdy życiowe. Żyjemy w takich czasach i mamy takie możliwości, że na prawdę jak ktoś zarabia minimalną to jest #!$%@? kiepem


@lukiboss: Dobra Mati, pakuj piórnik, bo już prawie południe, a ty dalej w domu.
  • Odpowiedz
@trololo55: Tyle że przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 10 osób skupiają zdaje się ze 30% zatrudnionych, a znakomita większość z nich to jakieś małe knajpki i podobne duperele, gdzie się zarabia minimalną a nie 15k. Różne samozatrudnienia to też zdaje się z 10% zatrudnionych, przytłaczająca większość z nich też wybiera samozatrudnienie bo tak muszą, anie dla jakichś kokosów.

Nawet jeśli 80% ludzi zarabiałoby tylko 3500 ( a przecież wielu zarabia sporo
  • Odpowiedz