Wpis z mikrobloga

to jest "nie wiadomo ile". 15k netto to jest top 5% zarabiających.


@eloar: nie jest, to jest top 5% w firmach zatrudniających 10+ osób. W ogóle nie bierze się pod uwagę ludzi w mniejszych spółkach oraz ludzi z inną formą zatrudnienia lub na jdg. A wiadomo, że jak ktoś więcej zarabia to nie siedzi na etacie. Obstawiam, że 15k netto lub więcej to zarabia pewnie więcej niż 20% pracujących
@mrkmrk2: może trochę farta miałem, bo jeszcze pół roku temu zarabiałem 5k netto, no ale w IT nie musisz być programistą żeby dobrze zarabiać. Ja jak i wielu innych zaczynało od helpdesku czy innej pierwszej linii wsparcia, po tych paru latach każdy przeskoczył już o jedno/dwa stanowiska do góry. W korpo w miejscu się nie stoi. Jeden został specjalistą ds. integracji, inny testerem, inna project menagerem i tak wypisywać można w
@mrkmrk2: 7k netto to już spoko pieniądze, ja zarabiając tyle właśnie wyprowadziłem się z warszawy, żeby zbić koszty życia i było spoko. Nie znam Twojej branży, ale domyślam się, że na etacie będzie ciężko i jeśli chcesz zaczać zarabiać znacznie więcej to jedynie własna działalność.

I dbaj o kontakty z ludźmi, ucz się jak być charyzmatycznym, dobrze się prezentuj. Kupę pieniędzy w życiu zarobiłem dlatego, że najpierw ktoś zobaczył, że znam
@Strahl ale to tylko pokazujesz brak jakiegokolwiek poziomu moralnego pisząc takie sformułowania i tak oceniając ludzi. pomijam to że pewnie zgadłem że jesteś bękartem psa i jakiejś urzędniczki którzy żyją z moich podatków. pomijam to że moi dziadkowie zginęli w holokauście przez polaczków takich jak ty. Z takimi chamami jak ty, którzy mentalnie nie wyrośli z czworaków z których pochodzą w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. jesteś śmieciem i nawet takie
@lukiboss posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim
@Kurczak2022: Popłacz jeszcze troche, miernoto z wyrokiem hodująca psy w piwnicznej hodowli i strugająca się na bogacza. Z niczego tak nie kisne jak z nowobogackiego odpadu któremu udało się jako pierwszemu pokoleniu dorwać parę złotych i strugają się na milionerów. :D
Ale mitomanów osranych w komentarzach xD

jeden robi 16k na miesiąc
Drugi zna typa co robi 50k
Trzeci zna typa co wgl jest multi milionerem
Czwarty po studiach od razu 7k xD
Piąty coś szczeka ze ogólnie jak zarabiasz mniej niż X to jesteś smieciem xD
Zaraz szósty będzie członkiem królewskiej rodziny Saudów i „nie wiem jak można żyć za mniej niż 1mil € miesięcznie”

A rzeczywistość jest taka że każdy z
@mrkmrk2: Więcej nie osiągniesz, chyba, że zostaniesz szefem jakiegoś biura, albo kierownikiem zespołu. Niestety, nie we wszystkich zawodach jest równość. Wiele ma hardcap w postaci ok. 10-12k netto dla specjalisty/eksperta i więcej po prostu się nie da, o ile nie pójdziesz w zarządzanie ludźmi.

Programiści na wykopie to rak, ale oni po prostu mają sufit 2-3x dalej bez żadnego zarządzania ludźmi. Przepaść między IT a resztą technicznych zawodów jest ogromna, ludzie
@mrkmrk2: Jak pracowałem na helpdesku to zajmowałem się apkami wewnętrznymi, natomiast każde korpo korzysta też z innych apek, nie mówiąc już o jakimś outlooku/excelu, ale np. do zgłoszeń mają servicenow czy coś podobnego. Naturalnie, że używając takich narzędzi coś tam się uczysz, no i po jakimś czasie zostałem adminem apki w tym stylu. Jak przechodziłem z helpdeskowania do junior admina to #!$%@? umiałem, miałem 3 miesiące wdrożenia, gdzie nie zarobiłem nic
@Strahl ty to pewnie robisz u Niemca lub Holendra i jesteś traktowany gorzej niż pies dlatego musisz udowadniać że jesteś kimś. Zrozum że dla nas zawsze będziesz śmieciem, ty i twoje bękarty
@trololo55: Przecież średnia dla jdg jest niższa od średniej pensji z gusu.
@axelrodi Ja tylko piszę, że dziwacznie wyglądają te przelewy na pełne kwoty, co to za forma zatrudnienia, uop? faktury?
Po prostu w 99% przypadków z którymi się spotkałem wchodziło tyle zmiennych że przy większych kwotach nigdy nie widziałem kasy zaokrąglonej do takich sum, choćby dlatego, że między firmami wszystko rozliczaliśmy netto, a przelewy przychodzą z vatem.
@trololo55: Tyle że przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 10 osób skupiają zdaje się ze 30% zatrudnionych, a znakomita większość z nich to jakieś małe knajpki i podobne duperele, gdzie się zarabia minimalną a nie 15k. Różne samozatrudnienia to też zdaje się z 10% zatrudnionych, przytłaczająca większość z nich też wybiera samozatrudnienie bo tak muszą, anie dla jakichś kokosów.

Nawet jeśli 80% ludzi zarabiałoby tylko 3500 ( a przecież wielu zarabia sporo więcej)