Wpis z mikrobloga

Wykopek z IT zarabiający 15k miesięcznie właśnie pakuje piórnik i wychodzi na autobus do powiatowego bo o 7.30 ma wf, następnie będzie #!$%@?ł potem na pozostałych lekcjach xd
  • 230
  • Odpowiedz
@piotr_forsa: nie gardzę starymi, bo oboje zrobili studia - z czego stary później, bo mu powiedzieli, że żeby awansować musi mieć papier. Nie stali w miejscu, rozwijali się, są dobrzy w tym co robią, mają uznanie i poszanowanie innych. Za to jak widzę od 10 lat tę samą kasjerkę w biedronce, dalej na tym samym najgorszym stanowisku to tak, mam ochotę na takich nierobów wręcz napluć. W sumie to pluć nie
  • Odpowiedz
@Notabene: Na długich przerwach będzie inwestował korzystając z laptopa i dostępu do internetu i w wieku 21 lat będzie już milionerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kolarzino: to już dawno mit ludzi, którzy jechali za granicę, żeby zarobić na dom/mieszkanie i wrocic. Sam siedzę w uk i nie znam nikogo kto żyje jak szczur na konserwach. Aktualnie ludzie raczej już zostali Ci, którzy chcą tu zostać i sobie nie żałują.
  • Odpowiedz
nie oszukujmy się, 90% ludzi których znacie nie przekracza nawet 5 tysięcy złotych netto


@Njal: To chyba zalezy w jakiej bance sie obracasz. Jak to ktos kiedys powiedzial, jak jestes biedny to wydaje Ci sie ze kazdy jest biedny, jak jestes bogaty to wydaje Ci sie ze kazdy jest bogaty.
  • Odpowiedz
  • 20
@lukiboss: jak bardzo realiów trzeba nie znać. Wbij teraz na UI/UX, wbija na game design czy do concept artu. Ludzie lata w tych dziedzinach szlifują skille i się odbijają od ściany, bo okazuje się że w 2k23 pracy w zawodzie brak.

Nikt nikomu nie zabrania zostać spawaczem i zarabiać więcej niż w sklepie, ale żeby mieć siły i czas na naukę trzeba zwyczajnie mieć też pracę która nie będzie energii wysysała.
  • Odpowiedz
Statystyki mówią co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomijając juz to, ze sa zanizone przez placenie pod stolem i nie wliczanie jdg


@qwenti: A w tych statystykach patrzysz na średnie wynagrodzenie czy medianę?

Czytałem, że obecnie mediana płac wynosi 4700 zł brutto a to niewiele ponad 3400 zł netto.
  • Odpowiedz
Nie znam chyba innej grupy zawodowej, która dzieli ludzi uwzględniając jedynie status materialny.


@ElLama: ale musisz rozroznic programistow od wykopkow z gimbazjum, ktorzy takich udaja i rzeczywiscie tylko status materialny ich interesuje.
  • Odpowiedz
  • 13
@Notabene: Wykop zawsze był opanowany przez ludzi z IT, bo to jeden z niewielu serwisów w których można napisać każdą głupotę i nie martwić się o to że w firmie się dowiedzą.
  • Odpowiedz
@beastsajko7: 30 lat - i od początku wiedziałem mniej więcej co chcę robić, wiedziałem jaką szkołę chcę ukończyć, jakie studia, jak pokierować swoją karierą, tak żeby nie być kiepem, który ledwo ma co jeść, bo klepie za minimalną
@Wink: ale o czym Ty do mnie mówisz, jak żyjemy w czasach gdzie każdy może pracować na jakiejś infolinii przykładowo dla banku czy sieci komórkowej, zdalnie, nawet z najgorszej wiochy? I to
  • Odpowiedz
  • 36
@lukiboss nie znam nikogo pracującego w Biedronce ale co to ma do rzeczy że ktoś tam w ogóle pracuje? Co się tak rzucasz? pracuj sobie i zarabiaj a nie wylewasz tu żale jakbyś musiał ego podbudować.

Kolejny sfrustrowany wykopek z nadmiarem pogardy dla ludzi. Splunąć na takiego to za wiele.
  • Odpowiedz
nie oszukujmy się, 90% ludzi których znacie nie przekracza nawet 5 tysięcy złotych netto.


@Njal: to jakie zarobki mają znajomi najczęściej zależy do jakiej bańki ktoś się zalicza, czyli w jakim środowisku się obraca. Jednak jeśli ktoś sam zarabia mały hajs, najprawdopodobniej obraca się w zbliżonym do siebie środowisku i tu się zgodzę
  • Odpowiedz
@ElLama: Programiści to niestety chyba najbardziej toksyczna grupa zawodowa obecnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

15k netto to jest top 5% zarabiających.


@eloar: w 2022 to było owszem, 15k, ale brutto, a nie netto. Czyli około 11 000 netto. Chociaż warto zauważyć, że te średnie nie uwzględniają samozatrudnionych, a to właśnie na b2b leci największa kasa.
  • Odpowiedz