Wpis z mikrobloga

Czy Katowice to serio takie nijakie miejsce do życia, jak duzo ludzi pisze?
Przeprowadzam się tutaj w pazdzierniku (osiedle tysiaclecia) i zastanawiam sie jednak czy wybralem dobrze. W gre wchodzily Wrocław i Poznań, główną rolę grały ceny mieszkań.

Byłem w Katowicach kilka dni i mimo dużej liczby meneli, alkoholu i czasami zaniedbanej architektury, to miasto odebrałem bardziej pozytywnie niż negatywnie. Dużo zieleni, niskie ceny, pozytywni ludzie.

#katowice
  • 25
@kopyta_doskonale: z tausena masz od razu widok na Park Śląski - idealne miejsce na wypoczynek. Dobra komunikacja z innymi miastami GOP - Zabrze, Gliwice, Bytom, Sosnowiec. Będzin. Uważam, że Katowice jako kierunek ekonomiczny to dobre wyjście.
@kopyta_doskonale: Katowice sa spoko tylko maja pecha do urzednikow, ktorzy nie potrafia zrozumiec, ze cale miasto odbierane jest glownie przez pryzmat srodmiescia, ktore powinno byc odpicowane na blask. Niestety UM nie widzi problemu w popekanych i brudnych deptakach i kamienicach zaklejonych reklamami. Mieszkancy niestety podobnie wola byc obrazeni na "PATODEWELOPEROW" zamiast dostrzegac i eskalowac realne problemy.
@kopyta_doskonale: to zależy jak wyobrażasz sobie odpoczynek, na czym ci zależy.
Miasto z pewnością się rozwija, jest tam gdzie Wrocław był kiedyś, na początku drogi do sukcesu.
Jest praca, jest duży potencjał.
Jestem tu importowany, nie mam sentymentu dzieciństwa do Katowic, i jeżdżę nadal trochę po innych miastach w Polsce choć nie za często.
Po ponad 10 latach mogę ci powiedzieć że:
- Życie na osiedlach jest spoko, zazwyczaj w otoczeniu
Katowice sa spoko tylko maja pecha do urzednikow, ktorzy nie potrafia zrozumiec, ze cale miasto odbierane jest glownie przez pryzmat srodmiescia, ktore powinno byc odpicowane na blask. Niestety UM nie widzi problemu w popekanych i brudnych deptakach i kamienicach zaklejonych reklamami. Mieszkancy niestety podobnie wola byc obrazeni na "PATODEWELOPEROW" zamiast dostrzegac i eskalowac realne problemy.


@hmmmmmmv2: Mam to samo zdanie. 10 Lat temu przeprowadzono ogromną rewitalizację. W tej kadencji Marcin Kupa
@kopyta_doskonale:
Znając niemal powszechną nienawiść do psów (zwłaszcza w miastach a przede wszystkim w blokach) wśród wykopków, uprzedzam:
- trzymamy psy w blokach;
- niektórzy mają nawet po 2 psy;
- są godziny, gdzie całe hordy psiarzy chodzą z bestiami bez smyczy (po 7 i ~20);
- jak będziesz mieć straszliwego pecha trafisz na moją okolicę (a ja mam jednego z 2-3 największych psów w dzielnicy);

A tak poza tym, osiedle
był w stanie wyremontować w śródmieściu całe 800m


@paul772: to jest powód do przecięcia wstążki tuż przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawdziwy sukces.
Są jakieś portale gdzie jest sens śledzić co się w mieście dzieje? Co robi urząd, itp, tylko darować sobie propagandę?
@jar-mitryn: katowice24.info i 24kato.pl (to jest chyba to samo co spamujacy wypok Ślązag :P bo maja ta sama redakcje) w moim odczuciu dosc krytycznie pisza o wielu dzialaniach (badz ich braku) ze strony urzedu, ale jednoczesnie czesto sa tam informacje o nowych restauracjach, sklepach, inwestycjach itp.