Wpis z mikrobloga

W Paryżu zakazali elektrycznych hulajnóg, a ludzie na FB pieją z zachwytu i wołają Trzaskowskiego, żeby poszedł śladem. Jeśli nic nie zrobimy z debilami, co parkują hulajnogi na środku chodnika, to w Polsce czeka nas to samo i zniknie świetna alternatywa dla wiecznie zatłoczonej komunikacji publicznej. My użytkownicy stanowimy mniejszość, ale możemy pozwolić, żeby większość (ci, co nie jeżdżą, nie potrafią, bo tyłek im przyrósł do samochodu) decydowali o tym, czy mamy prawo poruszać się w ten sposób po mieście.

Z tego, co pamiętam, to tam było referendum i też większość zadecydowała przeciwko postępowi.

Co więcej, na FB ludzie opowadają się za całkowitym zakazem hulajnóg, nawet tych prywatnych.

W Paryżu 90% przeciwko hulajnogom. Ci, co nigdy nie skorzystali i mają czelność zabraniać.

#hulajnoga #hulajnogaelektryczna #francja #paryz #transport #miasto #warszawa
SendMeAnAngel - W Paryżu zakazali elektrycznych hulajnóg, a ludzie na FB pieją z zach...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SendMeAnAngel: To odpowiedz mi na pytanie:
Skoro jestescie mniejszoscia to jak potraficie fqurwiac wiekszosc?

Wezmijcie sie za siebie - zacznijcie parkowac tam gdzie trza, dojezdzac tych co parkuja na srodku chodnika i nikt sie nie bedzie wasz czepial.

Hipokryzja lvl master weszla. Naprawcie siebie to nikt sie czepial nie bedzie.
  • Odpowiedz
@mkorsov domyślam się ,podobnej będzie we Wrocławiu i pewnie innych miastach. Typowa prywatyzacja zysków ,a uspołecznianie strat. Miejsce tego jest w kontenerze na odpady elektryczne.
  • Odpowiedz
@mkorsov a ja jestem. Ludzie nie potrafią tym dobrze i bezpiecznie jeździć ,brak zresztą sensownych uregulowań odnośnie jazdy tym,wsiadają często nawaleni,i stawiają byle gdzie. Do tego jeszcze są drogie Jak dla mnie same wady...
  • Odpowiedz
Jeszcze ważna informacja:

Choć uczestniczyło w nim niewielu mieszkańców stolicy Francji, to oddający głos w ogromnej większości opowiedzieli się przeciwko usłudze”

Czyli ci, co byli za hulajnogami, zwyczajnie nie chciało im się ruszyć,
  • Odpowiedz
większość zadecydowała przeciwko postępowi


@SendMeAnAngel: raczej przeciwko śmietnikowi. Skoro nawet ludzie ładujący hulajnogi stawiają je na środku chodnika i mają wywalone to niech zdychają. Prywatnych hulajnóg nikt nie ruszy, a te wypożyczane to rak.
  • Odpowiedz
  • 11
@SendMeAnAngel problemem wg. mnie jest fakt że te hulajnogi są parkowane w dowolnym miejscu, a nie w stacjach.
Gdyby dać możliwość pozostawienia hulajki po za stacja za dopłatą, od razu by się porządek zrobil.
Jeżdżę na prywatnej i #!$%@? każdemu między oczy kto będzie chciał mi zabronić się nią poruszac
  • Odpowiedz
@Issac: o to to dokładnie. U mnie w mieście hulajnogę możesz zaparkować tylko w specjalnie oznaczonej stacji. Tych jest pełno po całym mieście. Na poczraku jak wchodzili nie było ich wiele ale zaczęli się rozwijać i szybko dodawać nowe. Dzięki temu jest porządek i hulajnogi nie walają się wszędzie. Tego teraz tak pełno ze dosłownie co 500m, wiec nie ma problemu podjeść te pare kroków.
Ta sama firma w innym
  • Odpowiedz
@gorzki99: @SendMeAnAngel @CzarnyOwiec
ludzie odkładają, gdzie popadnie, bo im wygodniej i nic im za to nie grozi. Gdyby zostawiali samochody na środku drogóg i chodników to wkurzałyby was samochody. Ale za zostawienie tak samochodu grozi mandat i odholowanie. I to samo trzeba zrobić z hulajnogami. Wyznaczyć strefy (dużo stref, żeby zachować ich atut, czyli podróż pod same drzwi, a nie na przystanek 800 metrów od), a potem karać
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: i dobrze że zabraniają, to nie jest konkurs na czyjeś oczekiwanie tylko przestrzeń publiczna z której kierowcy hulajnóg nie umieją korzystać, są niczym upośledzona osoba która trzeba ubezwłasnowolnić bo stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych
  • Odpowiedz
Z tego, co pamiętam, to tam było referendum i też większość zadecydowała przeciwko postępowi


@SendMeAnAngel: większość ludzi na hulajnogach:
a) łamie przepisy
b) rozwala hulajnogi w losowych miejscach
c) łamie siebie i innych, bo nie umie się poruszać nimi po ulicy
  • Odpowiedz
tylko przestrzeń publiczna z której kierowcy hulajnóg nie umieją korzystać,


@Hethrir: I tyle w temacie.

Wiec dopoki nie naucza sie korzystac to beda na
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ty to bystry jesteś xD.
@SendMeAnAngel: Masz rację, smutna rzeczywistość jest taka, że nic się nie da zrobić. Sam dużo jeżdżę i często mnie #!$%@? niesamowicie, jak widzę kretyńsko zaparkowaną hulajnogę.
Lał bym po mordzie takiego z chęcią.
Wydaje mi się że cześć problemu stanowią karty rodziców podpięte pod aplikacje w telefonach gówniarzy.
Jak nakazuje logika często spotykana w prawie - zakażmy wszystkim bo ułamek to debile...
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: nawet u mnie na zadupiu miałem problemy z wypożyczanymi hulajnogami: a to stała tak, że nie dało się wyjechać z osiedlowej drogi, a przy przestawieniu zaczęła wyć, innym razem blokowała schodki do śmietnika czy zostawiona na podjeździe dla wózków. Skoro sami użytkownicy nie dbają o ich poprawne odstawianie, a wręcz na złość stawiają tak jak w wymienionych przypadkach to wypożyczane hulajnogi powinny zniknąć z przestrzeni publicznej.
I mówię to
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: pytanie do ogółu, co to za jakaś dziwna moda, że w ostatnim czasie bardzo dużo młodych osób porusza się na hulajnogach/rowerach z założonymi słuchawkami? Jedziesz do lasu, na wypawę na łąkę słuchaj sobie. Ale jadąc drogą publiczną, gdzie jeżdża samochody widzisz pajaca ze słuchawkami w uszach, ale jak coś się stanie to "panieee, ale to kierowca winny".

Chodzi mi konkretnie o stwarzanie zagrożenia, to tak jak ktoś mialby jechać
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel byłem ostatnio w sztokholmie i byłem w szoku ze są miejsca do parkowania rowerów i hulajnog na każdym kroku i był porzadek. Firm sporo. W pl po prostu ludzie jeżdżą #!$%@? i rzucają hulajnogi byle gdzie xD codziennie jak biegam to widzę "pijane" hulajnogi w krzakach. To trzeba mental zmienić, ale to 30 lat ciężkiej pracy, że jak nie twoje to może ktoś inny by skorzystał i trzeba dbać. I
  • Odpowiedz