Wpis z mikrobloga

W Paryżu zakazali elektrycznych hulajnóg, a ludzie na FB pieją z zachwytu i wołają Trzaskowskiego, żeby poszedł śladem. Jeśli nic nie zrobimy z debilami, co parkują hulajnogi na środku chodnika, to w Polsce czeka nas to samo i zniknie świetna alternatywa dla wiecznie zatłoczonej komunikacji publicznej. My użytkownicy stanowimy mniejszość, ale możemy pozwolić, żeby większość (ci, co nie jeżdżą, nie potrafią, bo tyłek im przyrósł do samochodu) decydowali o tym, czy mamy prawo poruszać się w ten sposób po mieście.

Z tego, co pamiętam, to tam było referendum i też większość zadecydowała przeciwko postępowi.

Co więcej, na FB ludzie opowadają się za całkowitym zakazem hulajnóg, nawet tych prywatnych.

W Paryżu 90% przeciwko hulajnogom. Ci, co nigdy nie skorzystali i mają czelność zabraniać.

#hulajnoga #hulajnogaelektryczna #francja #paryz #transport #miasto #warszawa
SendMeAnAngel - W Paryżu zakazali elektrycznych hulajnóg, a ludzie na FB pieją z zach...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 35
Jeszcze ważna informacja:

Choć uczestniczyło w nim niewielu mieszkańców stolicy Francji, to oddający głos w ogromnej większości opowiedzieli się przeciwko usłudze”

Czyli ci, co byli za hulajnogami, zwyczajnie nie chciało im się ruszyć, żeby zagłosować.

Ktoś naciskał na konkretne grupy osób, aby poszły zagłosować przeciwko temu szatańskiemu wynalazkowi.

Tak samo będzie w Polsce na wyborach. Zagłosują za nas inni.
@Issac: o to to dokładnie. U mnie w mieście hulajnogę możesz zaparkować tylko w specjalnie oznaczonej stacji. Tych jest pełno po całym mieście. Na poczraku jak wchodzili nie było ich wiele ale zaczęli się rozwijać i szybko dodawać nowe. Dzięki temu jest porządek i hulajnogi nie walają się wszędzie. Tego teraz tak pełno ze dosłownie co 500m, wiec nie ma problemu podjeść te pare kroków.
Ta sama firma w innym mieście
@gorzki99: @SendMeAnAngel @CzarnyOwiec
ludzie odkładają, gdzie popadnie, bo im wygodniej i nic im za to nie grozi. Gdyby zostawiali samochody na środku drogóg i chodników to wkurzałyby was samochody. Ale za zostawienie tak samochodu grozi mandat i odholowanie. I to samo trzeba zrobić z hulajnogami. Wyznaczyć strefy (dużo stref, żeby zachować ich atut, czyli podróż pod same drzwi, a nie na przystanek 800 metrów od), a potem karać mandatami i "odholowaniem"
@SendMeAnAngel: i dobrze że zabraniają, to nie jest konkurs na czyjeś oczekiwanie tylko przestrzeń publiczna z której kierowcy hulajnóg nie umieją korzystać, są niczym upośledzona osoba która trzeba ubezwłasnowolnić bo stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych
Z tego, co pamiętam, to tam było referendum i też większość zadecydowała przeciwko postępowi


@SendMeAnAngel: większość ludzi na hulajnogach:
a) łamie przepisy
b) rozwala hulajnogi w losowych miejscach
c) łamie siebie i innych, bo nie umie się poruszać nimi po ulicy czy chodniku

Zamysł był fajny, ale kolejny raz społeczeństwo udowodnili że nie zasługuje na więcej wolności.
Tak samo było z pracą zdalną. Aktualnie trend jest odwrotny. Ludzie wracają do biur.
@gorzki99: Ty to bystry jesteś xD.
@SendMeAnAngel: Masz rację, smutna rzeczywistość jest taka, że nic się nie da zrobić. Sam dużo jeżdżę i często mnie #!$%@? niesamowicie, jak widzę kretyńsko zaparkowaną hulajnogę.
Lał bym po mordzie takiego z chęcią.
Wydaje mi się że cześć problemu stanowią karty rodziców podpięte pod aplikacje w telefonach gówniarzy.
Jak nakazuje logika często spotykana w prawie - zakażmy wszystkim bo ułamek to debile...
@SendMeAnAngel: nawet u mnie na zadupiu miałem problemy z wypożyczanymi hulajnogami: a to stała tak, że nie dało się wyjechać z osiedlowej drogi, a przy przestawieniu zaczęła wyć, innym razem blokowała schodki do śmietnika czy zostawiona na podjeździe dla wózków. Skoro sami użytkownicy nie dbają o ich poprawne odstawianie, a wręcz na złość stawiają tak jak w wymienionych przypadkach to wypożyczane hulajnogi powinny zniknąć z przestrzeni publicznej.
I mówię to jako
@SendMeAnAngel: pytanie do ogółu, co to za jakaś dziwna moda, że w ostatnim czasie bardzo dużo młodych osób porusza się na hulajnogach/rowerach z założonymi słuchawkami? Jedziesz do lasu, na wypawę na łąkę słuchaj sobie. Ale jadąc drogą publiczną, gdzie jeżdża samochody widzisz pajaca ze słuchawkami w uszach, ale jak coś się stanie to "panieee, ale to kierowca winny".

Chodzi mi konkretnie o stwarzanie zagrożenia, to tak jak ktoś mialby jechać z
@SendMeAnAngel byłem ostatnio w sztokholmie i byłem w szoku ze są miejsca do parkowania rowerów i hulajnog na każdym kroku i był porzadek. Firm sporo. W pl po prostu ludzie jeżdżą #!$%@? i rzucają hulajnogi byle gdzie xD codziennie jak biegam to widzę "pijane" hulajnogi w krzakach. To trzeba mental zmienić, ale to 30 lat ciężkiej pracy, że jak nie twoje to może ktoś inny by skorzystał i trzeba dbać. I ze