Wpis z mikrobloga

Po kilku tygodniach upałów, podczas których człowiek czuł się tak, jakby znajdował się w worku do odkurzacza, w końcu upragnione i oczekiwane ochłodzenie. Rześkie powietrze świetnie czyści głowę podczas porannych przechadzek pomagających wydeptać wątpliwości i wyspacerować obawy. Z tego wszystkiego postanowiłem zaszaleć i zaparzyłem sobie rumianek. Miejcie dobry dzień.
#dziendobry #polska
  • 34
@Noicozezebowniemam: W mieście tego się tak nie odczuwa, na wsi co innego. Turystów już dawno nie ma, dzieciarnia uspokojona bo zaraz szkoła, rolnicy laba bo wszystko skoszone a pola puste, drzewo na zimę pocięte. Babie lato snuje się na przekwitających i mokrych łąkach, grzybiarze snują się po lasach, jesieniary zbierają pierwsze liście i wskakują pod kocyk, wykupując cały zapas herbat i kakao ze sklepu. Z dala widać dym z kominów. O
@Noicozezebowniemam tak jak teraz jest idealnie. Tak do tych 25 stopni w dzień ale za to przyjemne chłodne wieczory i poranki. Można przed spaniem otworzyć okno i schłodzić sypialnie. Mam taki mały patent ze z racji na posiadanie dwóch podwójnych okien w sypialni oddzielonych kawałkiem ściany, otwieram w obydwu mniejsze skrzydło, przed jednym stawiam duży wiatrak by wypychał gorące powietrze a przez drugie otwarte skrzydło akurat w okolicy łóżka wpada świeże zimne
A w takie 30C to co zrobisz?


@Peter_Mountain: Ja jakoś nie mam problemu, żeby robić setki km na rowerze w taką pogodę. Do tego picie z górskich zimnych strumieni na ochłodę... Nie ma nic lepszego niż upał. Jest to w p0lsce tak mało, że tylko grubasy narzekają, a wystarczy wyjść zobaczyć, ile ludzi jest w plenerze w taką pogodę. Podczas piździcy ludzie siedzą w domach, a zimą to jest nieraz niezłe
@kuss115: Setki km na rowerze przy 30C to robią ludzie nienormalni, sorry za szczerość xD Przy takiej temperaturze to się siedzi w cieniu i pije dużo wody, a nie udowadnia kolejne rekordy rowerowe na swojej ulubionej apce xD