Wpis z mikrobloga

@Czarna_ksiazka: znaczy porównywać Starfielda do Cyberpunka to trochę nie bardzo, co by nie mówić o Cyberpunk 2077 to jednak całkowicie inna liga. Ale Starfield też ma swoje mocne strony i można się fajnie bawić. To tak jak porównywać miłą przejażdżkę rowerem do parku do ekstremalnej jazdy motocyklem po torze wyścigowym - niby obydwie przyjemności to zabawa jednośladem, ale jednak to całkiem inne rzeczy.
@pablo397: Nie dziwię się, pomijając pewnie słaba optymalizację, rtx 4080 jest chyba najsłabsza karta pod względem cena/wydajność. Sam mam tą kartę i gdybym mógł dołożył bym parę stówek (pisze o dolarach gdyż mieszkam w USA) i kupił 4090.

No i nie twierdzę że 4080 to ogólnie słaba karta, wiadomo że nie, jednak zdecydowanie zbyt drogo ja wycenili w dniu premiery, dlatego takie spadki klatek dość mocno bolą.
co ma współczynnik cena/wydajność do wydajności w grze?


@pablo397: ?? No to że żeby mieć 4080 musisz wydać dużo pieniędzy a prawie 6k to jest sporo, a nie masz za to nawet tych 60fps w 1440p w Starfieldzie?
@trespasser ba, ale bardzo dziękuję że wspominasz, bo coś innego musiało odciągnąć uwagę po drodze i porzuciłem. Muszę wrócić, bo sporo skończyłem.

Właśnie kręcą mnie klimaty a la bioshock, mimo że nawet gameplay podobny, to bardziej alternatywnie ułożony świat, jakaś inaczej zaprojektowana maszyneria, przedmioty codziennego użytku itd. Ustrój, pseudo utopia.
I jak tutaj "nasapunk".

Jak masz jeszcze coś takiego to chętnie obczaję.
@m4rciniak: Seria Metro (Exodus/2033) fajnie pokazuje życie jak wygląda życie codzienne. Walki bywają powtarzalne, ale bogactwo szczegółów otoczenia to rekompensuje. Fabuła jest w miarę prosta, ale spotykane postacie dobrze zarysowane i aż się chce słuchać opowieści o ich przygodach. Lokacje są szczegółowe z małą ilością powtarzających się elementów. Pamiętam, że w trakcie eksploracji można było odwiedzić "teatr" i obejrzeć krótkie przedstawienie. Fajnie było odwiedzać te różne lokacji i zastanawiać się, czy