Wpis z mikrobloga

#rower #rowery Mirasy potrzebuje sensowne zapięcie do roweru dla syna - zapięcie będzie wożone w mojej torbie rowerowej wiec może być #ulock albo ugrip . obecnie mamy taki ten mniejszy łancuch abusa i sprawdza się dobrze ale potrzebuje coś "mocniejszego" myślę nad abus bordo lite bo nie chce wozić jakiegoś 2-3kg klocka. najlepiej na kod nie kluczyk. co polecicie?
  • 13
@czuczer nie ma zapiecia ktorego nie da sie pokonać - kwestia tego jak bardzo zlodziejowi bedzie zalezało.
W 99% to okazja - czyli brak zapiecia, albo jakies zapiecie za 5zł motywuje do kradzieży. W przypadku gdy rower jest cenny i czesto pozostawiany publicznie i wpadnie w oko zlodziejowi duzo robi kwestia psychologiczna zabezpieczenia. Charakterystyczny u lock kryptonite w kolorze pomaranczowym ma szanse odstraszyc zlodzieja bardziej niz customowy łańcuch i kłódka bo po
@czuczer: używałem kiedyś 2 zamków - ulock Kryptonite i składane zapięcie onguarda. Czytałem, ze złodzieje zazwyczaj nastawieni są na jeden rodzaj zapięcia, więc miałem 2 różne. Na to składane było mocowanie na ramę, więc tylko ulocka miałem w plecaku.
przez 2 lata parkowałem rower w centrum miasta i nikt mi go nie ukradł, wiec raczej się sprawdzało.
@mariecziek wiesz jak kolega wyżej napisał jak ktoś się uprze to da radę - chociaż w 95% jak stawiamy to w środku dnia i w całkiem ruchliwych miejscach. ale ze rower swoje kosztuje to dla swojej psychiki chyba bym coś ciut lepszego niż ten mniejszy łañcuch abusa dziecy wziął :)
abus bordo lite


@czuczer: mamy te zapiecia dla rowerow dzieci: model starszy (z przyciskiem) latwiej sie dzieciom obsluguje. Uzywany podczas jazdy na zajecia dodatkowe od ok 3 lat (tez w deszczu) - nic sie z nim nie dzieje.
@czuczer oglądnij filmik, nawet samo podsumowanie, tak są konkretne modele w tych pieniadzach które jedynie szlifilfierka dalo się przeciąć.