Wpis z mikrobloga

@ardan95 przecież kaucja zwrotna jest jakby była kaucja np 35gr jak wcześniej w przypadku szklanych butelek to by też wszędzie były wyrzucane. W sumie jak podwyższyli kaucję na szklane butelki na 50gr to też wiele nie dało
  • Odpowiedz
@ardan95: to chyba zależy od sklepu. U mnie w większości jest 50 gr.

ale z czego się cieszą? Musieliby znaleźć i butelkę i paragon


@kinson: otóż nie. W Kauflandzie są automaty na butelki, a w Carefourze przyjmują bez paragonów. W obu przypadkach kaucja jest zwracana na bon zakupowy, więc pan żul mógłby nawet od razu wymienić tenże bon na napój alkoholowy klasy najniższej.
  • Odpowiedz
@missioncritical: Nie w każdym Kauflandzie są takie automaty. W pozostałych sklepach też musisz się męczyć. W Żabce już ze dwa razy ode mnie nie chcieli wziąć butelek ponad to co brałem przy tych zakupach bo "NIE MAMY MIEJSCA". Generalnie dopóki nie ogarną tego jako całego systemu to niech spadają.

@Redbulltabak W większości miejsc dalej kaucja wynosi 50 groszy. Złotówka obecnie to w Żabce i części sklepów z czeskimi piwami.
  • Odpowiedz
@missioncritical: Do 10 sztuk bez paragonu. Powyżej z. Generalnie korzystałem z tego rozwiązania już kilka razy. Za każdym razem to jest czekanie na kogoś, stanie jak debil bo może ktoś się zaraz zainteresuje. Potem jest 2 minuty sortowania 10 butelek przez panią czy pana bo jest 7 różnych rodzajów i musi to rozdzielić.

J----Y DRAMAT.

@Marekexp Mam w nosie czy przyjmują w Carefourze / Kauflandzie / Dino itd. Ja chcę mieć możliwość oddania każdej szklanej butelki w każdym j-----m sklepie. Bez kombinowania, że w tym tej nie mogę bo to jest tylko dla Żabki, ta jest tylko
  • Odpowiedz
@ardan95: dlatego trzeba mieć butelki na wymianę. P--o w butelkach bezzwrotnych przestałem już kupować całkowicie bo płacisz za coś czego i tak nie odzyskasz a potem jeszcze produkujesz tonę śmieci. Jakby większość ludzi przestało kupować p--o w butelkach bezzwrotnych to może browary odeszłyby w końcu od tego poronionego pomysłu.
  • Odpowiedz