Wpis z mikrobloga

Lewica chce odpalić 33 % opodatkowania dla bogaczy, zarabiających 5k brutto miesięcznie (60k brutto rocznie), a polaczki pójdą i zagłosują, bo cała uwaga mediów skupiona wobec jakiejś anonimowej baby na 20 miejscu na listach #konfederacja (już usunięta), która wypaliła tekst o psim mięsie xDD

Tak pokolenie PRLu wytresowała III RP i tak głosują. Może i będą bardziej dymani, ale za to usłyszą, że Polska może być FAJNA, równa, otwarta, nowoczesna, blablabla. A poza tym Kościół, aborcja, geje, adolf hitler i tak dalej.

Ciekawe co te mądre korpo-głowy z #warszawa, co składały podpisy dla Lewicy, a ci ogołociliby ich z hajsu do zera xD

#podatki #ekonomia #gospodarka #polityka #bekazlewactwa #bekazpodludzi #niebieskiepaski #heheszki #takaprawda
Kopyto96 - Lewica chce odpalić 33 % opodatkowania dla bogaczy, zarabiających 5k brutt...

źródło: podatki

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Kopyto96: ja jestem z Warszawy i tym komuszym gujkom nigdy bym się nie podpisał.
Oni mają elektorat głupich Julek.

Nie rozumiem normalnych ludzi, którzy chcą odsunięcia PiS od władzy z przyczyn głównie gospodarczych i nie widzą zagrożenia ze strony zandberga
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Już pomijając opinie na temat pomysłu Razem, czy jest ok czy nie jest, to jednak przydała by się jednak jakieś zajęcia z ekonomii albo raczej czytania ze zrozumieniem.

Lewica chce odpalić 33 % opodatkowania dla bogaczy, zarabiających 5k brutto miesięcznie (60k brutto rocznie)


33% to jest podatek dla nadwyżki powyzej 60 tys.

czyli zarabiasz 100 tys rocznie, to podatek to nie jest 33 tys

tylko
0-12k - 0%, 0zł
12k
  • Odpowiedz
@Radus nie wiem skąd wziąłeś pomysł żeby to tłumaczyć bo ja nigdzie w wypowiedzi OP'a nie widzę żeby pisał coś takiego. poza tym fajnie pokonałeś całe clue wypowiedzi gdzie lewica mówi o wysokich podatkach dla bogaczy, a w rzeczywistości wprowadza wysokie podatki dla ludzi lewo wiążących koniec z końcem - bo te ~60k zł rocznie to powinno być zwolnione całkowicie z podatku
  • Odpowiedz
Lewica chce odpalić 33 % opodatkowania dla bogaczy, zarabiających 5k brutto miesięcznie (60k brutto rocznie)


@Kopyto96: Nic takiego z tej grafiki nie wynika
  • Odpowiedz
@Wink ok niech będzie natomiast poniżej napisali znacząco wyższy podatek dla najbogatszych czyli tych co zarabiają powyżej 100k, to są osoby które zarabiają 8k miesięcznie. To jest żart z ludzi

mogli by jeszcze napisać jaki ten podatek proponują dla "najbogatszych" ale pewnie dalej będzie 33% bo to są zwykli złodzieje
  • Odpowiedz
@szymonn226: Całość jest z 2k15. Wszystkie dane, a stanowisko znaleźć mozna na stronie Razem w zakładce program -> stanowiska -> strona 28. Dane w tym co podlinkowałem są nie nowsze niż 2015 rok. No błagam, nie łykajcie manipulacji wykopków...
  • Odpowiedz
@Wink ale dalej jest mowa w tym artykule że dane się zmieniły, a mimo wszystko za najbogatszych uznają tych co zarabiają 8k.

"Proponowana przez RAZEM skala podatkowa została skonstruowana w 2015 roku, na danych o dochodach z 2013, biorąc pod uwagę dwa podstawowe założenia: neutralność dla budżetu oraz korzyści dla osób o niższych i średnich dochodach. Osoby o podstawie opodatkowania poniżej 50 000 zł będą płacić niższy podatek niż obecnie, zaś osoby
  • Odpowiedz
@Kopyto96 Po pierwsze manipulujesz nie pokazując aktualizacji, po drugie nie wiesz jak działają progi podatkowe, po trzecie znowu ból dupy o rzekomych „fajnopolaków” i ludzi z dużych miast będący motywem przewodnim Twoich pisanych lawinowo postów XD Widać od razu zakompleksionego szura - katola z piździchowic dolnych, głosującego na prawackie partie „antyelitarne” ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś wyrósł na takich PiS, dziś konfederacja, nic nowego.
  • Odpowiedz