Wpis z mikrobloga

@housmed: Pochwal się swoim mózgiem i napisz skąd masz info, że udostępnienie przyłącza prądu na tym polu kosztuje "praktycznie" tyle samo co naładowanie Tesli z dedykowanej ładowarki

Tu masz cennik
https://www.campnawydmie.pl/cennik.html

Przyłącze prądu jest w cenie parceli. Widocznie właściciela zwyczajnie nie było stać/nie chciał czy whatever zapłacić za ładowanie z ładowarki
  • Odpowiedz
@AvantaR: Zawsze czytam negatywy i je analizuje. Czasami ktoś da 1 gwiazdkę, bo coś wg niego ma wadę, gdzie dla mnie to zaleta. XD


@Kolarzino: No tak, ale tutaj, gdyby nie odpowiedź firmy, to byś pomyślał, że legitny komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) "bo grzebią po namiotach". A okazuje się, że typ ładował teslę pod namioto-garażem XD
  • Odpowiedz
Dlatego o są wyznaczone miejsca l, gdzie masz odpowiedniej jakości i grubości przewody i tam auto spokojnie może się ładować.


@hiperchimera: Niektórym nie wytłumaczysz, dalej jest pełno baranów co twierdzą że da się z każdej latarni ładować bo przecież jest tam prąd i wystarczy gniazdko założyć ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Mam znajomego co robił w sklepie z oponami i opowiadał jak chłop wpadał bryką za ponad 200 kafli i wybierał najtańsze opony więc xd. Wolę mieć starego trupa z nowymi oponami i tyle w temacie.


@Lardor: Ja też kupuję najtańsze nowe opony w sklepie z oponami, co w tym złego. W sklepie z oponami są nowe opony, używane od wulkanizatora to nie jest sklep z oponami.

To trochę jak podśmiechiwanie
  • Odpowiedz
  • 1
@PfefferWerfer nie wiem ja mam auta 40 30 letnie i mam nowe gumy żyje w terenie gurzyetym i wiem co to znaczy wpaść do rowu na najtańszej chińskiej oponie. Uważam że na oponach nie ma co oszczędzać silnik może lać ale gumy muszę mieć dobre
  • Odpowiedz
Korzystania z prądu też bym nie nazwał januszostwem, bo dlaczego można podłączyć czajnik, odkurzacz, płytę indukcyjną, grilla, klimatyzator, laptopa i kto wie co jeszcze, a nie można podłaczyć komputera na kółkach?


@Yelonek: Podłączasz płytę indukcyjną, czajnik i klimatyzator pod gniazdko w przedłużaczu na polu namiotowym?

Każde z tych urządzeń może mieć po 2-3 kW mocy przyłączeniowej i łącznie potrafią zużyć moc przyłącza energetycznego na dom jednorodzinny a ty oczekujesz że
  • Odpowiedz
Podłączasz płytę indukcyjną, czajnik i klimatyzator pod gniazdko w przedłużaczu na polu namiotowym?


@PfefferWerfer: Nie, bo tylko raz spałem na polu namiotowym i nie korzystałem w ogóle z prądu.
Obecnie codziennie ładuje się z gniazdka i samochód ciągnie 3kW. Jak gniazdko nie spełnia standardów albo ktoś ciągnie za dużo prądu to powinno wywalać zabezpieczenia. Jeśli to się nie stało, to znaczy, że wcale nie ciągnęło dużo prądu.
  • Odpowiedz
@r5678: akurat piwnica na DC to świetny pomysł z punktu widzenia administracji , bo spada ryzyko dziwnych pomysłów (w stylu spawarki, albo inne narzędzia, których nie powinno się stosować w zabudowie) pomijając oczywiście kradzież prądu.
  • Odpowiedz
@Yelonek: odpowiedz proszę na jedno pytanie, skąd ta gów...oburza skoro obaj panowie się dogadali i właściciel wiedział o tym ładowaniu, a namiot to był jedynie z troski o baterię Tesli?
  • Odpowiedz
@hiperchimera: A zabezpieczenia to są od czego? Przecież to się liczy, nikt nie puści na obwód większego natężenia niż instalacja jest w stanie przyjąć.
  • Odpowiedz
Jak gniazdko nie spełnia standardów albo ktoś ciągnie za dużo prądu to powinno wywalać zabezpieczenia. Jeśli to się nie stało, to znaczy, że wcale nie ciągnęło dużo prądu.


@Yelonek: Zwykłe zabezpieczenie 16A na 1-fazowym przewodzie obsłuży maksymalnie 3680W, jak ty ciągniesz sobie 3kW do Tesli to wystarczy prądu na 2 laptopy na tym obwodzie. Gdyby nie twoje Tesla to obsłużyłoby 12 namiotów.

No i Tesla ciągnie prąd non-stop, a pozostałe
  • Odpowiedz
Jedynym ciekawym faktem jest to że koleś ukrywał to, chociaż szczerze mówiąc sądze żę mógł schować auto przed słońcem


@housmed: :D

@Yelonek to co piszesz, teoretycznie jest możliwe, ale przyznaj czy naprawdę wierzysz w to co piszesz :D Sugerowanie, że "janusz nie wiedział" jest niedorzeczne :D
Na kempingach masz najczęściej ryczałtową opłatę za prąd za osobodzień. Za przyczepę na polu namiotowym masz znacznie wyższą opłatę niż samo auto.
  • Odpowiedz
@hiperchimera: u mnie był gość z parteru, patologia, alkohol wybijane szyby itd.. który schodził do piwnicy gotować na kuchence elektrycznej bo miał w mieszkaniu licznik przedpłatowy a kasa poszła na alkohol.. #!$%@?ło potem w całym bloku.
I regularnie tam gotował i myślę że to przyczyniło się do tego, że administracja w końcu coś zmieniła.
  • Odpowiedz
Podłączasz płytę indukcyjną, czajnik i klimatyzator pod gniazdko w przedłużaczu na polu namiotowym?


@PfefferWerfer: Przyjedzie kamper i się podepnie, nikt nawet nie pomyśli żeby sprawdzać jaką ma płytę w kuchence.
  • Odpowiedz
@mmtt: Współczynnik jednoczesności w sieciach komercyjnych to 0,2-0,25. Jak przez 15 minut podgrzeje sobie zupę to nic się nie stanie, jak zagrzeje wodę w czajniku przez 3 minuty to też nie - w najgorszym wypadku kamper odpali samochód i sobie to zrobi z alternatora. Tesla za to będzie 8h stała i nieprzerwanie ciągnęła po 3 kW i jest obciążeniem bazowym sieci, takim które nie podlega zanikowi w ramach współczynnika jednoczesności.
  • Odpowiedz