Wpis z mikrobloga

Nie jestem antyukraiński ani nie popieram Konfederacji, ale bardzo mnie śmieszy jak spora część wykopków wypiera rzeczywistość odnośnie postrzegania Ukraińców w Polsce i sugeruje, że za większość negatywnych opinii wypowiadają ruskie trolle i psychofani Grzegorza Brauna.

No to macie w takim razie wypowiedź Ukrainki, która przyznaje, że sporo tych zarzutów to prawda i w sumie dlatego wyprowadziła się z Ukrainy. ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie polecam cały kanał, bo ten wątek parę razy się tam przewija (jest też filmik o Banderze i UPA).

Babka mieszka w Polsce siedem lat więc ma dobre porównanie Polaków i Ukraińców.

Jest też poruszona kwestia odpowiedzialności zbiorowej. Daria mieszka tutaj bardzo długo, nie żyje z socjalu, nie sprawia problemów, zna perfekcyjnie nasz język, asymiluje się, nie uznaje Bandery za bohatera, a i tak niektóre polskie dzbany każą się jej tłumaczyć za kult UPA i wyskoki rodaków (albo nawet wracać do siebie). To jest już przeginka w drugą stronę.

#ukraina #neuropa #konfederacja #polskiyoutube
falden - Nie jestem antyukraiński ani nie popieram Konfederacji, ale bardzo mnie śmie...
  • 15
  • Odpowiedz
  • 67
spora część wykopków wypiera rzeczywistość odnośnie postrzegania Ukraińców w Polsce i sugeruje, że za większość negatywnych opinii wypowiadają ruskie trolle i psychofani Grzegorza Brauna.

niektóre polskie dzbany każą się jej tłumaczyć za kult UPA i wyskoki rodaków (albo nawet wracać do siebie).


@falden: No to właśnie stawiam dolary przeciw orzechom, że te dzbany wyglądają jak na pic rel.
JPRW - >spora część wykopków wypiera rzeczywistość odnośnie postrzegania Ukraińców w ...

źródło: b80dadd4a66491a21be401d4f730f981f8d30f37bb2cff39102f1169dcb8c6c7

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie jestem antyukraiński ani nie popieram Konfederacji, ale


@falden: Ja też nie jestem rasistą, ale was ruskich to #!$%@? nienawidzę bardziej niż kogokolwiek na świecie.
  • Odpowiedz
Kurna, w Lublinie mieszkaja obywatele z Ukrainy od wielu lat, studiowałem z nimi i nigdy nie było żadnych kwasów. Jeżdżę autem, komunikacja miejską i chodzę w różne miejsca, czy to do lekarza, kina, czy na basen, ale tak samo nigdy się nie natknalem na jakieś nieciekawe sytuację. A wy, serio tak często się na Ukraińców natykacie, że nie możecie ich znieść?
  • Odpowiedz
@falden: Wszystko to wynika ze skakania w skrajność. Cała scena polityczna, wszystkie poglądy, wszystko musi w tym państwie być skrajne. Nawet jak starasz się zachować dystans to wszyscy tylko czekają, żeby cię zaszufladkować, do któregoś bieguna.

Najwięcej i najbardziej znam Ukraińców z Donbasu, i chłop 55 lat mi mówił, że całe życie w Kijowie wyzywają ich od moskali, a w Moskwie od banderowców. Chociaż sam nazywa zachodnich Ukraińców banderowcami, to
  • Odpowiedz
Zabawnie w tym kontekście wygląda teraz zarzucanie kucom sekciarstwa


@falden:

Przecież nie możesz mieć własnego rozumu. Jeżeli (słusznie) śmiejemy się z konfy, to nie możesz im przyznać racji raz na rok. Musisz być rosyjskim szpiegiem w tym wypadku. Ja się kiedyś nawet zgodziłem z wypowiedzią szumiego, choć pewnie jemu chodziło o coś
  • Odpowiedz
@falden: Nie ma się co dziwić tej Ukraince. Ona i podobni wyjechali duzo wcześniej, byli traktowani jak każdy, starali się swoją pracą i zachowaniem zrobić sobie jakąś dobrą ocenę a teraz masa bydła dostaje przywileje i jeszcze mają pretensje. Ci normalni, chcący pracować i dostosować się do Polski, zostali wrzuceni do tego samego wora.
  • Odpowiedz